پنجشنبه 08 تیر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
04
اجرای عملیات فاز دوی احیای محور تاریخی بهارستان‌-چهاردرخت در خراسان‌جنوبی
چکیده: مدیر پایگاه میراث‌فرهنگی شهر تاریخی بیرجند گفت: «پروژه فاز دوی احیا و بازآفرینی محور تاریخی بهارستان ـ چهاردرخت درحال اجراست.» ادامه »
04
مقاصدی برای گردشگری تابستانی - 3

نمین، مقصد گردشگران تابستانی اردبیل

نمین، مقصد گردشگران تابستانی اردبیل
چکیده: شهرستان نمین در شرق استان اردبیل با فاصله 25 کیلومتری کنار جاده اردبیل به تهران و استان گیلان در منطقه مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده است. آب و هوای معتدل با رطوبت و نم نسبتا خوب متأثر از رطوبت حاصله از دریای خزر محیطی سرسبز و باصفا را برای این شهرستان فراهم آورده است. ادامه »
04
برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت گردشگری در سرعین
چکیده: معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اردبیل از برگزاری دوره آموزشی اصول پذیرایی و آداب معاشرت ویژه کارکنان هتل به‌مدت 28 ساعت آموزشی در سرعین خبر داد. ادامه »
04
مرتفع شدن مشکلات بیمه هنرمندان صنایع دستی با راه‌اندازی سامانه خوداظهاری
چکیده: در جلسه معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مشکلات هنرمندان صنایع‌دستی درخصوص بیمه بررسی شد و درنهایت اعلام شد که با راه‌اندازی سامانه خوداظهاری مشکلات بیمه مرتفع می‌شود. ادامه »
04
آمادگی بناهای تاریخی اصفهان برای استقبال از گردشگران در عید فطر
چکیده: روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان، صبح امروز 4 تیر 96، از آمادگی بیش از 200 بنای تاریخی و جاذبه گردشگری این استان برای استقبال از گردشگران در ایام عید سعید فطر خبر داد. ادامه »
04
درِ تاریخی مدرسه عالی شهید مطهری (سپهسالار) در حال مرمت است
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران در پاسخ به انتشار اخباری در خصوص تغییر در اصلی مسجد و مدرسه عالی شهید‌مطهری (سپهسالار) گفت: «درِ تاریخی این مسجد و مدرسه در حال مرمت است.» ادامه »
04
سرپرست هیئت بررسی محوطه‌های شغا و تیموران حوضه رودخانه کُر تأکید کرد

کاهش جمعیت در دوره شغا و تیموران در دره‌های فارس

کاهش جمعیت در دوره شغا و تیموران در دره‌های فارس
چکیده: جمعیت در دوره شغا و تیموران نسبت به دوره‌های پیش‌ازتاریخی در دره‌های مختلف فارس، با وسعت استقراری 3 تا 9 هکتار، کاهش داشته است. ادامه »
04
بازدید مسئولان از دومین فصل کاوش باستان‌شناسی محوطه سه‌تپه دشت نیشابور
چکیده: همزمان با دومین فصل کاوش باستان‌شناسی محوطه سه‌تپه دشت نیشابور، جمعی از مدیران و مسئولان شهرستان، از این سایت باستانی بازدید کردند و از نزدیک در جریان آخرین یافته‌ها و دستاوردهای کاوش قرار کرفتند. ادامه »
04
پاسخ شهرداری منطقه 14 به پیگیری‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان تهران

درختان خانه تاریخی وثوق‌الدوله قطع نشده‌اند، هرس می‌شوند

درختان خانه تاریخی وثوق‌الدوله قطع نشده‌اند، هرس می‌شوند
چکیده: در حالی که برخی منابع در هفته گذشته خبر از قطع درختان خانه تاریخی وثوق‌الدوله در شرق تهران را منتشر کردند، مسئولان شهرداری منطقه 14 در پاسخ به پیگیری‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران مدعی هستند که درختان این خانه تاریخی قطع نشده‌اند بلکه هرس می‌شوند. ادامه »
04
رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان کاشان اعلام کرد

معرفی مبانی اسلام به گردشگران در خانه تاریخی بروجردی

معرفی مبانی اسلام به گردشگران در خانه تاریخی بروجردی
چکیده: رئیس اداره ميراث‌فرهنگي شهرستان كاشان صبح امروز 4 تیر اعلام کرد که در ماه مبارک رمضان بالغ بر 1000 گردشگر خارجی از ایستگاه ”«معرفی مبانی اسلام» در خانه تاریخی بروجردی بازدید کردند. ادامه »
04
آغاز کاوش‌های باستان‌شناسی در محوطه تاریخی 7هزارساله تل پیر
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس از اعلام موافقت با کاوش و گمانه‌زنی به‌منظور تعیین عرصه و پیشنهاد حریم محوطه تل پیر واقع در بخش اسیر روستای هرج شهرستان مهر خبر داد . ادامه »
04
اجرای فاز سه مرمت خانه تاریخی معزی در استهبان+ تصاویر
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس با بیان اینکه مرمت فاز سه خانه معزی در استهبان در حال انجام است گفت: «یکی از مهم‌ترین بناهای شهرستان استهبان منزل تاریخی معزی است که به شماره 24475 در تاریخ 16/10/1387 در فهرست آثار ملی کشور به‌ثبت رسیده است.» ادامه »
04
هیئت‌‌امنای «کمیته خیّرین گردشگری» استان قم انتخاب شدند
چکیده:  رئیس انجمن صنفی مجتمع‌های گردشگری و واحدهای پذیرایی استان قم، گفت: «اعضای هیئت‌امنای کمیته خیّرین گردشگری استان قم با هدف بهره‌‌مندی از نیت خیرخواهانه جمعی از فعالان عرصه گردشگری استان انتخاب شدند.» ادامه »
04
 25 اثر تاریخی و فرهنگی مازندران سال گذشته ثبت ملی شد/ صدور 895 پروانه بهره‌برداری واحدهای اقامتی و پذیرایی
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران از ثبت 25 اثر تاریخی و فرهنگی این استان در فهرست آثار ملی کشور در سال 95 خبر داد. ادامه »
03
مشاور اجرایی مدیرکل میراث‌فرهنگی استان اعلام کرد

شهر تاریخی انارک، میزبان همایش گویش‌های محلی اصفهان

شهر تاریخی انارک، میزبان همایش گویش‌های محلی اصفهان
چکیده: مشاور اجرایی مدیرکل میراث‌فرهنگی اصفهان و دبیر اجرایی همایش علمی گویش‌های محلی این استان، در حاشیه سومین نشست کمیته اجرایی این همایش، از برگزاری آن با حضور فرهیختگان، پژوهشگران و به‌ویژه دوستداران میراث‌فرهنگی شهر انارک، در روز 16 شهریور 96 در این شهر تاریخی خبر داد. ادامه »
03
رحمانی‌موحد در نشست کارگروه تخصصی راه ابریشم مطرح کرد

ارائه شرح وظایف و اهداف دبیرخانه توسعه گردشگری راه ابریشم به هیئت دولت

ارائه شرح وظایف و اهداف دبیرخانه توسعه گردشگری راه ابریشم به هیئت دولت
چکیده: در پی مصوبه مورخ 16 خرداد 96 شورای‌عالی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مبنی بر تشکیل دبیرخانه دائمی توسعه گردشگری راه ابریشم با حضور دستگاه‌های اجرایی مرتبط، به‌زودی، ساختار، شرح وظایف و اهداف این دبیرخانه تهیه و برای تصویب به دولت ارائه می‌شود. ادامه »
03
نمایشگاه مجموعه پاراوان‌های نفیس و شاخص کاخ ملت در سعدآباد
چکیده: به‌مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر، نمایشگاهی با عنوان «مجموعه پاراوان‌های نفیس و شاخص کاخ ملت»، به‌مدت یک ماه، در سرسرای اول این کاخ برگزار می‌شود. ادامه »
03
مقاصدی برای گردشگری تابستانی - 2

کلات نادری، گنجینه‌ای دل‌نشین در داغی تابستان

کلات نادری، گنجینه‌ای دل‌نشین در داغی تابستان
چکیده: خراسان بزرگ دیدنی‌های طبیعی‌تاریخی بسیاری دارد. برای تمام فصول سال هم جاهای دیدنی بسیار دارد. اما هیچ‌کدام به شگفت‌انگیزی منطقه کلات نادری نیست. شهر کلات همچون یک دژ نفوذناپذیر برای گنجینه نادرشاه عمل می‌کرده است. در این گزارش نگاهی می‌اندازیم به این منطقه عجیب و جذاب. ادامه »
03
مقاصدی برای گردشگری تابستانی - 1

اردبیل، کوهستان‌های سرد میزبان گرم تابستان

اردبیل، کوهستان‌های سرد میزبان گرم تابستان
چکیده: اردبیل به سردسیر بودنش معروف است. همین موضوع هم می‌تواند برای گردشگر در ایام تابستان جذاب و دیدنی باشد. در کنار کوهستان‌های خنک اردبیل هم آثار تاریخی منحصربه‌فردی دارد هم آبگرم‌های مشهور این استان بهترین درمان برای انواع دردهاست.  ادامه »
03
ساعت کار موزه‌ها در عید فطر تغییر نمی‌کند
چکیده: مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی امروز 3 تیر 96 ساعات کار موزه‌ها و اماکن تحت پوشش سازمان میراث‌فرهنگی را در عید سعید فطر اعلام کرد. ادامه »
صفحه 5 از 5573اولین   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین