جمعه 27 مرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، "در اين مراسم "مهدي دريانورد" رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري به فعاليت‌هاي سازمان در حوزه گردشگري پرداخت و گفت: در آينده‌اي نزديک با افتتاح موزه بزرگ مردم‌شناسي و باستان‌شناسي استان بخش گردشگري استان رونق بيشتري مي‌گيرد. وي افزود: با همکاري سازمان دانش‌آموزي استان اردوهاي دانش‌آموزان به‌صورت تورهاي ارز... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، با توجه به اينکه اعضاي سازمان نمايشگاه‌هاي بين‌المللي گردشگري و تجاري هر سه ماه با هدف ارزيابي نحوه برگزاري نمايشگاه‌هاي گردشگري اروپا و هر چه فعال‌تر برگزار شدن آنها به بحث و مذاکره مي‌نشينند.امسال بيشترين توجه اين سازمان به ايجاد فضايي دوستانه و برقراري احساسي صميمانه بين فروشندگان، توليدکنندگان و خريداران محصولات گردشگ... ادامه »
07
چکیده: "محسن منشي" ورشوساز بروجردي در گفتگو با ميراث آريا chtn بابيان اين مطلب تصريح کرد: نزديک به 30 سال است که توليد ورق‌هاي ورشو در کشور متوقف شده است و معدود توليدات ورشو از سماور‌ها، قندان‌ها و سيني‌هاي بازمانده از گذشته ساخته مي‌شود. وي با اشاره به اينکه ورشو آلياژي از نيکل و روي است، گفت: قيمت بالاي نيکل يکي از عوامل موثر در توليد نشدن ورق‌هاي و... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "آمبيکا سوني"، با اختصاص 150 ميليون روپيه به هر يک از اين مقاصد به توسعه جدي زيرساخت‌هاي گردشگري براي جذب گردشگران خارجي مي‌پردازد. وي با پوزش و اظهار تأسف نسبت به تعدد به 2 گردشگر ژاپني در هند گفت: اين قبيل مسائل براي کشور ما ننگ‌آور است زيرا همه تلاش ما در جهت توسعه روابط دوستانه با ملل مختلف است و اين رويداد‌ها موجب... ادامه »
07
چکیده: "محسن برآبادي"، مسئول حفظ و احياي آثار تاريخي اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان سبزوار به ميراث آريا (chtn) گفت: اين بنا داراي تزيينات آجري، نقش برجسته قالبي و تراش بسيار زيبايي است که اين تزيينات بر روي بدنه ساختمان اصلي قسمت زمستان نشين ستون‌ها و قاب پنجره‌ها بچشم مي‌خورد. وي افزود: پوشش اتاق‌ها و و فضاهاي ساختمان، تير پوش تخت ا... ادامه »
07
چکیده: «علي فعله گري» سرپرست سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کردستان به ميراث آريا(chtn) گفت: براي انجام هر نوع فعاليت گردشگري، ابتدا بايد مطالعات اين درياچه انجام شود و مقرر شده است که شرکت توسعه گردشگري مشاور اين طرح را انتخاب کند. وي تاکيد کرد: حاشيه اين درياچه از امکانات گردشگري برخوردار است ولي بايد در آنها استاندارد سازي صورت بگ... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn) "فريدون محمدي" روز پنجشنبه با گراميداشت روز جهاني "جهانگردي" افزود: اين استان با داشتن بيش از يک هزار ابنيه تاريخي و فرهنگي و جاذبه‌هاي فراوان از نظر گردشگري داراي موقعيت منحصر به‌فردي است. وي ادامه داد: دارا بودن مواهب طبيعي و جاذبه‌هاي خدادادي باعث شده که استان ايلام به عنوان "عروس زاگرس" معرفي شود. وي اظهار د... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، رئيس سازمان‌ ميراث‌ فرهنگي‌ گردشگري‌ و صنايع دستي‌ سيستان‌ و بلوچستان‌با اعلام اين خبر گفت: مجموعه‌ تاريخي‌ شهر سوخته‌ با پنج‌ هزار سال‌ قدمت‌، دهانه‌ غلامان‌ مربوط به‌ دوره‌ اشکاني‌، قلعه‌ ناصريه‌ و بمپور در قلعه‌ سب‌ و آتشکده‌ کرکوي‌ از مهمترين‌ آثار تاريخي‌ اين‌ استان ‌است . حسنعلي‌ شهرکي‌ افزود:‌ علاوه‌ بر آثار ب... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، مقامات گردشگري اين کشور در 27 سپتامبر(5 مهر) روز جهاني گردشگري از افزايش شمار گردشگران قطري در نيمه نخست سال 2007 در مقايسه با سال گذشته خبر دادند. براساس آمار به دست آمده در سال 2005 حدود 4 هزار گردشگري قطري از کشورهاي آسياي جنوب‌شرقي بازديد کردند که اين آمار در سال 2006 به 10 هزار نفر رسيد. در کشورهايي همانند هندو... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، نيروگاه هسته‌اي "کالدرهال" که در سال 1956 در "کامبريا" در شمال غرب انگلستان تأسيس شد پس از گذشت 50 سال در سال 2003 کار خود را متوقف کرد. هفته گذشته به منظور تبديل اين مرکز به موزه مسئولان تصميم به تخريب چهار برج خنک‌کننده آن گرفتند اما با بررسي‌هاي سازمان تجهيزات هسته‌ايي و برآورد هزينه‌هاي لازم اجراي اين طرح غيرممکن ا... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اجراي اين برنامه‌ها با هدف فقرزدايي، توسعه پايدار، محافظت هر چه بيشتر از ميراث فرهنگي و ايجاد فرصت‌هاي مناسب شغلي به‌ويژه براي افراد معلول و ناتوان صورت مي‌گيرد. در همين راستا مرکز آموزش صنايع‌دستي و هنرهاي زيبا براي جذب گردشگران خارجي تأسيس مي‌شود تا هنرمندان بتوانند به خلق شاهکارهاي هنري پرداخته و آنها را در معرض نما... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "عرفان علي"، با اشاره به اينکه نبود امنيت سبب تخريب وجهه کشور و ايجاد مشکلات جبران‌ناپذير در صنعت گردشگري مي‌شود گفت: تنها در صورت از بين رفتن ترس موجود در ايجاد اطمينان خاطر در گردشگران است که مي‌توان به توسعه اين صنعت اميدوار بود. وي با سخنراني در مراسم روز جهاني گردشگري با تأکيد بر لزوم حضور فعال هر دو بخش خصوصي و د... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، در اين تور يک روزه 60 نفر از علاقمندان به آثار تاريخي و طبيعي استان حضور داشتند . در اين تور ، گردشگران از موزه اروميه بازديد کردند و کارشناسان ميراث فرهنگي توضيحاتي در مورد اين موزه به بازديد کنندگان ارائه دادند . اين موزه که خيابان شهيد بهشتي اين شهر قرار دارد، در سال 1346 هجري شمسي بنا شده و داراي يک تالار بزرگ... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين روز باعنوان "درهاي گردشگري به روي بانوان گشايش مي‌يابد"، نگاه عميقي به دستاوردهاي بانوان داشت. برپايي اين مراسم با شکوه در سريلانکا فرصت مناسبي براي به تصوير کشاندن عظمت و شکوه ميراث فرهنگي 150 کشور شرکت‌کننده به‌ويژه کشور ميزبان بود. 27 سپتامبر فرصت مناسبي براي افزايش سطح آگاهي جوامع بين‌المللي درباره نقش گردشگ... ادامه »
07
چکیده: "جليل جباري" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي اردبيل با بيان اين خبر به ميراث آريا(CHTN) گفت: اين تعداد هنرجو باهدف فرهنگ‌سازي در زمينه آشنايي با رشته‌هاي گوناگون صنايع‌دستي و کمک به ايجاد اشتغالزايي آنان آموزش‌هاي متنوعي در مرکز صنايع‌دستي شهرستان گرمي ديده‌اند. اين مقام مسئول در ادامه رشته‌هاي آموزشي استان را مورد توجه قرار داد و گفت: اين رشته ... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خراسان‌رضوي "محمد تاجران" دوچرخه‌سوار مشهدي ره‌آورد سفر ده ماهه خود را با همکاري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان و تالار هنر عباسقلي‌خان در محل نگارخانه رضوان برپا کرد. بر پايه اين گزارش در اين نمايشگاه عکس‌هايي که تاجران در 10 ماه سفر خو... ادامه »
07
چکیده: "سعيد‌ اسماعيلي" هنرمند تبريزي در گفتگو با ميراث‌آريا(CHTN) تصريح کرد: منبت کاري يکي از رشته هاي صنايع دستي است که در چند سال اخير مورد توجه نسل جوان و علاقه‌مندان قرارگرفته و سبب گرايش آنان به فراگيري اين آموزش شده‌است. اسماعيلي در خصوص مراحل توليد و خلق يک‌اثر منبت‌کاري توضيح داد: در مرحله اول تخته پشت کار را به اندازه طرح مورد نظر انتخاب کرده... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، "حامد علامتي" مدير روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان اردبيل با بيان اين مطلب گفت: اين همايش دو روزه با حضور مقامات کشوري و استاني و اساتيد و دست‌اندرکاردان مرتبط با طبيعت‌گردي در اردبيل برگزار مي‌شود. وي درباره اهداف برگزاري اين همايش، گفت: فراهم کردن زمينه تعامل محققان و مديران اجرايي، استفا... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در دستور کار اين نشست که با تأکيد بر شعال امسال روز جهاني گردشگري و ارتباط آن با اهداف توسعه هزاره سازمان ملل برگزار شد به بحث‌هاي مهمي همچون اهميت نقش زنان در بخش گردشگري، افزايش حضور زنان در حوزه گردشگري و تأکيد بر نقش آنها در توسعه و پيشرفت کشورها پرداخته شد. در ميان مباحث مطرح شده به‌صورت جزيي‌تر به مسائلي در زمينه... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، موزه جديد صاحب اشياء ارزشمندي ازجمله موزاييک‌هاي قديمي، سلاح، جواهرات و ديگر يافته‌هاي 20 سال کاوشگري در مکان باستاني "پلا" است. اين آثار نفيس چگونگي زندگي مردم عصرهاي مختلف را نشان مي‌دهد. گفتني است در سال‌هاي اخير مقامات يوناني با چالش‌هاي بسياري پيرامون حقوق معنوي ميراث اسکندر بوده اند و بر ان تأکيد بسياري داشته‌اند... ادامه »
صفحه 5427 از 5642ابتدا   قبلی   5422  5423  5424  5425  5426  [5427]  5428  5429  5430  5431  بعدی   انتها