دوشنبه 01 آبان 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،در اين کنسرت «گونيلا فون بار» فلوت، «ايسماني» هارپ (چنگ) و «اريک نيلسون» سازهاي ضربي خواهند نواخت. اين گروه سه نفره که تاکنون شنوندگان بسياري را مجذوب خود نموده اند قطعات بسيار متنوعي را در اين کنسرت اجرا خواهند نمود . بر اساس اين گزارش ،آهنگهاي کلاسيک مشهور، بداهه نوازي، بهره مندي از سازهاي گوناگون کوبه اي، سازهاي ... ادامه »
14
چکیده: "محمد بهشتي‌نژاد" معاون صنايع دستي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان يزد با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN) گفت: اين مرکز با 4 رشته مشبک، قلمزني، طراحي روي پارچه و ماجده‌دوزي(از انواع دوخت‌هاي سنتي)در 4کلاس آموزشي و با هدف آموزش وترويج صنايع‌دستي راه‌اندازي شد. وي افزود: براي آموزش هنرجويان و علاقمندان رشته‌هاي صنايع‌دستي در اين... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) ، بافت تاريخي عودلاجان يکي از بافت‌هاي تاريخي استان تهران است که به دليل وجود بناهاي تاريخي و با ارزش در آن، اين بافت به ثبت ملي رسيده است. اين در حالي است که همه روزه شهرداري منطقه با صدورمجوزهاي ساخت و ساز با کاربري‌هاي متفاوت اقدام به تخريب بخش‌هايي از اين بافت تاريخي با ارزش مي‌کند. اين بار شهرداري با صدور مجوز ... ادامه »
14
چکیده: "حميده چوبک" مسئول پايگاه ميراث فرهنگي قلعه الموت در گفتگو با ميراث آريا (chtn) تصريح کرد: کار مرمت و حفاظت سردر الموت درحال انجام است و نيز بخش‌هايي که در سال‌هاي گذشته کاوش شده بود، بازسازي مي‌‌شود. وي افزود: خواناسازي و لايه نگاري ديوارها نيز صورت مي‌گيرد. همچنين در مرمت قلعه از مصالح خود قلعه و ملات گچ نيم کوب شده که در کوره‌ها به صورت روش س... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN)، " مهدي گلشني" معاون آموزش و امور مناطق اين سازمان با بيان اينکه همه شهروندان بايد تلاش کنند تا شهري زيبا و عاري از آشفتگي و اغتشاشات بصري داشته باشيم ، گفت : سازمان زيباسازي با هدف توجه شهروندان به زيبايي‌ها و زشتي‌هاي کلان شهر تهران ، دومين فراخوان مسابقه عکاسي و نقاشي کودکان با موضوع " تهران از نگاه من " و " محله قشنگ ... ادامه »
14
چکیده: "عليرضا عسگري" سرپرست هيأت ايراني کاوش هاي باستان شناسي تله تخت پاسارگاد بابيان اين مطلب ميراث آريا CHTN)) گفت: دومين فصل کاوش هاي باستان شناسي پاسارگاد از تاريخ 22 مهرماه با همکاري گروه ايتاليايي آغاز شد و تا دو هفته آينده ادامه دارد. وي افزود: هدف از انجام اين کاوش ها بازنگري دوره هاي سکونتي که طي کاوش هاي انجام شده در 46 سال پيش مشخص شده بود،... ادامه »
14
چکیده: «فاطمه آليا»عضو کميسيون فرهنگي مجلس با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)گفت:يکي از مهمترين اقدات مهم در مورد آثار تاريخي فرهنگ سازي و حساس کردن مردم به آثار کشور است که البته اين امر در بلند مدت نتيجه بخش خواهد بود. وي تاکيد کرد:موضوع مهم ديگر تقويت يگان حفاظت از آثار تاريخي است که در دو سال نخست مجلس هفتم ،کميسيون فرهنگي بودجه مناسبي را براي اي... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، "سعيد سعيدي" دوچرخه‌سوار ايراني به مناسبت هشتصدمين سالگرد تولد مولانا از مشهد مقدس عازم آرامگاه مولانا در قونيه ترکيه است. وي پس از طي حدود ۵۰۰ کيلومتر از ‪ اين مسير روز يکشنبه وارد شاهرود شد و مورد استقبال کارکنان اداره ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري اين شهرستان قرار گرفت . لازم به ذکر است؛ سعيدي روز هفتم آبان... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "سيد رضيف يحيي" رئيس انجمن تورگردان‌هاي مالزي در گفتگو با برناما،خبرگزاري رسمي مالزي، اعلام کرد که اقدامات اوليه براي توسعه گردشگري 2 کشور ايران و مالزي از طريق سفارتخانه‌ها صورت مي‌گيرد. وي ضمن اظهار اميدواري براي رونق روابط گردشگري 2 کشور افزود: به‌زودي سفر به ايران بسيار سيستماتيک و منظم خواهد شد. وي به خبرنگار ب... ادامه »
14
چکیده: «جواد آرين منش»عضو کميسيون فرهنگي مجلس با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)گفت:بررسي ها نشان مي دهد که حجم آثار تاريخي به سرقت رفته در قبل و بعد از انقلاب به حدي است که بايد يک تيم قوي از سازمان ميراث ميزلث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري،وزارت امورخارجه و سازمان فرهنگي و ارتباطات اسلامي چنين مواردي را به صورت هماهنکي پيگيري کنند. وي با بيان اينکه ش... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) ، چاپ اول جلد 14 شاهنامه فردوسي با گردآوري سيد علي شاهري با عنوان کتاب ونوشه (کودک و نوجوان) از سوي نشر چشمه منتشر شد. بنا بر اين گزارش ، چاپ اول کتاب‌هاي «مادر نخل» نوشته عرفان غريفي با عنوان داستان ايراني، «مهمان خزائي» با ترجمه رضا کريم مجاور و موضوع شعر کردي، «آلنده‌ها» نوشته گونتر ويل و ترجمه مليحه محمدي درباره زن... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "وومينگ ين"، مدير اجرايي پروژه سرويس‌ درماني بين‌المللي تايوان گفت: با همکاري انجمن کلينيک‌ها و بيمارستان‌هاي غيردولتي، مؤسسه تحقيقات اقتصادي و بيمارستان‌هاي دولتي اين طرح را اجرا مي‌کنيم. اجراي اين طرح در 3 سال آينده موجب ايجاد درآمدي بالغ بر 52/215 ميليون دلار در بخش گردشگري مي‌شود. در همين راستا بيش از 30 هزار فر... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، نمايشگاهي با بيش از 50 اثر از 30 دانشجوي رشته گرافيک، تحت عنوان « پوستر خليج فارس؛ هويت ملي» از 13 تا21 آبانماه سالجاري در حوزه هنري مازندران به نمايش عموم گذاشته شد. گفتني است؛ اين نمايشگاه با کمک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي مازندران، حوزه هنري مازندران، سازمان ملي جوانان، شوراي اسلامي شهرستان قائمشهر و شرکت تبليغات... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "کوئيچيرو ماتسورا" دبير کل سازمان جهاني يونسکو با اشاره به اينکه از بودجه در نظر گرفته شده 3/51 ميليون دلار به بخش فرهنگي، 32 ميليون دلار به بخش ارتباطات و 29 ميليون دلار به بخش علوم اجتماعي اختصاص يافته است گفت: در بخش آموزش بيشترين توجه به ايجاد خلاقيت و نوآوري در بخش آموزش معلمان در حوزه آفريقا معطوف شده است و در بخش ع... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) ، چهارمين نشست از سلسله نشست‌هاي اين مجموعه که به بررسي و تحليل هنر دهه‌هاي 40 و 50 ايران اختصاص داشت و همزمان با برپايي نمايشگاه هنر ايران در اين دو دهه برگزار شد. بنابراين گزارش، روز يکشنبه 13 آبان ماه ميزگردي با حضور مرتضي گودرزي، نجم‌الدين فرخ‌يار، و سهراب هادي درسينما تک مؤسسه صبا برگزار شد و علاقمندان هنر ايران د... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، اين برنامه به همت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامي وانجمن موسيقي سيستان وبلوچستان به روي صحنه رفت. بر اساس اين گزارش ،در اين برنامه چهار گروه از چهارشهر،به اجرا پرداخت که به ترتيب گروه چاپ سيستاني،آواي دل ايرانشهر،ساحل مکران چابهار وگروه بلوچي نيکشهر ،قلب عاشقان موسيقي وهنررابه لرزه درآورد. لازم به ذکر است ؛ از ويژگي مه... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، براساس يادداشت تفاهم مقامات پيونگ‌يانگ، پايتخت کره‌شمالي و شرکت بازرگاني نيمه دولتي هيوندا، گردشگران کره‌جنوبي از طريق پرواز مستقيم مي‌توانند از کوهستان‌ مرتفع 2744 متري پائکدو بازديد کنند. اين يادداشت تفاهم از مي 2008 قابل اجراست و تا 50 سال ادامه خواهد داشت. "هيون جانگ‌ايون"، مدير گروه هيوندا با "چوي سئونگ چول"، ... ادامه »
14
چکیده: "فريدون فعالي"سرپرست سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان با بيان اين مطلب به ميراث آرياchtn)) گفت : از اين ميان 125 ميليون تومان از محل اعتبارات ملي و 555 ميليون تومان از محل اعتبارات استاني اختصاص يافته است . وي افزود:با استفاده از125 ميليون تومان اعتبارات ملي ،مطالعات به منظور مرمت مدرسه تقوي ،مرمت خانه تقوي ،مرمت بافت تاري... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، بسياري از گردشگران بر اين باورندکه وجود آثار باستاني منحصر بفرد و نقاط گردشگري در اين منطقه مي تواند اقتصاد اردن را متحول سازد. ساختمان‌هاي منقش و تخته‌سنگ‌هاي رنگين در برخي از آنها نماي بسيار زيبايي در شهر ايجاد کرده است. اين شهر قدمت بسيار طولاني دارد و در شمار عجايب هفتگانه مدرن قرار گرفته است که در سال 1985 به ... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، اين خط هوايي چهار سال پيش با پروازهاي کوتاه دبي- العين کار خود را آغاز کرد. در حال حاضر اين خط هوايي به بيش از 45 کشور خدمات پروازي ارائه مي کند و به يکي از خطوط هوايي مطرح در منطقه خليج فارس تبديل شده است. طبق آمار منتشره از سوي اين شرکت در طول سال 2007 بيش از 4.5 ميليون مسافر از طريق ناوگان هوايي جا بجا خواهند ... ادامه »
صفحه 5427 از 5721ابتدا   قبلی   5422  5423  5424  5425  5426  [5427]  5428  5429  5430  5431  بعدی   انتها