پنجشنبه 08 تیر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
03
نمایشگاه آثار نصرت‌‌نظامی در مجموعه سعدآباد برپا می‌شود
چکیده: نمایشگاه انفرادی نقاشی با عنوان «هنرهای زیبا با طعم آلبالو» از 6 تا 21 تیر در موزه هنرهای زیبا واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برپا می‌شود. ادامه »
03
خط 6 مترو آسیبی به برج طغرل و قبرستان ابن‌بابویه نمی‌زند/ کارگاه ایجادشده در نزدیکی ابن‌بابویه عملیاتی نیست
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران گفت: «بر اساس توافق‌های صورت‌گرفته با شهرداری تهران مسیر خط 6 مترو تغییر کرده و احداث این خط آسیبی به برج طغرل و قبرستان ابن‌بابویه وارد نمی‌کند.» ادامه »
03
مدیر‌کل میراث‌فرهنگی یزد در دیدار مسئولان شهرستان میبد:

پرونده ثبت‌جهانی بافت تاریخی میبد به یونسکو ارسال می‌شود

پرونده ثبت‌جهانی بافت تاریخی میبد به یونسکو ارسال می‌شود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد با نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار و تعدادی از مسئولان این شهرستان در روز پنجشنبه 1 تیر 96 دیدار کرد. ادامه »
03
آغاز مستندسازی ثبت ملی خانه شهر کرمان
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کرمان از آغاز مستندسازی خانه شهر کرمان برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور خبر داد. ادامه »
03
سامانه نظارت و پایش آنلاین آثار و بناهای ثبت‌ملی راه‌اندازی می‌شود
چکیده: نخستین جلسه راه‌اندازی سامانه نظارت و پایش آنلاین، با هدف حفاظت از آثار و بناهای ثبت‌ملی و پیشگیری از تخریب آن‌ها  ــ که به‌زودی با حمایت معاونت میراث‌فرهنگی کشور در مرکز آموزش عالی راه‌اندازی می‌شود ــ  صبح امروز 3 تیر 96، در دفتر معاونت میراث فرهنگی کشور برگزار شد. ادامه »
03
دومین نمایشگاه منطقه‌ای صنایع‌دستی و سوغات محلی در چهارمحال‌وبختیاری برگزار می‌شود
چکیده: معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال‌وبختیاری گفت: «به‌منظور معرفی، توسعه، ترویج و آشنایی هنرمندان، مسافران و گردشگران با صنایع‌دستی دومین نمایشگاه منطقه‌ای برگزار می‌شود.» ادامه »
03
روز عید‌ فطر یک هتل دیگر به هتل‌های کیش اضافه می‌شود
چکیده: تعداد هتل‌های جزیره کیش با افتتاح یک هتل 4ستاره دیگر در روز عید سعید فطر به 50 هتل می‌رسد. ادامه »
03
همکاری ایران و ایتالیا به اتفاقات اثرگذاری در احیای بناهای تاریخی منجر می‌شود
چکیده: مدیرعامل انجمن دوستی ایران و ایتالیا گفت: « از نظر معماری تاریخی، ایران و ایتالیا حرف اول را می‌زنند و افزایش همکاری‌ها در قالب انتقال تجارب و دانش فنی میان ایران و ایتالیا در حوزه احیای بناهای تاریخی می‌تواند در این حوزه به اتفاقات اثرگذاری منجر شود.» ادامه »
03
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تأکید کرد

چشم‌انداز موفق صندوق احیا در حفظ بناهای تاریخی

چشم‌انداز موفق صندوق احیا در حفظ بناهای تاریخی
چکیده: عضو کمیسون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: «با توجه به عملکرد شایان‌توجه و حضور افراد مورد اعتماد دولت در صندوق احیای بناهای تاریخی، می‌توان چشم‌انداز موفقی برای این صندوق در حفظ بناهای تاریخی متصوّر بود.» ادامه »
03
مدیرکل ثبت آثار تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد

ایران جزو ۲۰ کشور جهان با تنوع اقلیمی

ایران جزو ۲۰ کشور جهان با تنوع اقلیمی
چکیده: مدیرکل ثبت آثار تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد که ایران جزو ۲۰ کشور جهان است که به‌دلیل تنوع در اقلیم خود ثبت شده است و ارمغان ایران برای جامعه بشری با کل آثار تمدنی بشری برابری می‌کند. ادامه »
03
بقایای معماری عصر آهن در نیشابور کشف شد
چکیده: در نخستین فصل کاوش‌های باستان‌شناختی دانشگاه نیشابور در محوطه باستانی «سه‌تپه» دشت نیشابور بقایای معماری از دوره عصر آهن (اواخر هزاره دوم و اوایل هزاره اول پیش‌ازمیلاد) کشف و شناسایی شد. ادامه »
03
نخستین نشست کارگروه میراث‌فرهنگی برای سند راهبردی گردشگری برگزار شد
چکیده: نخستین نشست کارگروه میراث‌فرهنگی با هدف ارائه پیشنهاد برای تدوین سیاست‌های کلی نظام در حوزه گردشگری با حضور صاحب‌نظران میراث‌فرهنگی چهارشنبه 31 خرداد 96 در دفتر معاونت میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی برگزار شد. ادامه »
03
مدیرکل دفتر صادرات معاونت صنایع‌دستی کشور خبر داد

تسهیل روند صادرات قمه و شمشیرهای زینتی تولید استان زنجان

تسهیل روند صادرات قمه و شمشیرهای زینتی تولید استان زنجان
چکیده: مدیرکل دفتر صادرات و بازرگانی معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: «با رفع ستاره‌دار بودن صادرات قمه و شمشیرهای زینتی، روند صادرات این اقلام از صنایع‌دستی استان زنجان تسهیل شد.» ادامه »
03
13 پایگاه میراث‌فرهنگی در سیستان‌و‌بلوچستان تأسیس می‌شود/ واگذاری 10 مجموعه گردشگری در سال جاری
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: «امسال روستای کلپورگان را به عنوان اولین روستای جهانی صنایع دستی به یونسکو معرفی کردیم.» ادامه »
03
5 مهارت و آیین فرهنگی اصفهان ثبت‌ملی می‌شود
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی اصفهان از تهیه و ارسال پرونده ثبت‌ملی پنج مهارت و آیین فرهنگی‌سنتی مردم این استان به شورای‌عالی ثبت‌ملی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای ثبت در فهرست میراث ناملموس فرهنگی کشور خبر داد. ادامه »
03
قلعه پرتغالی‌ها در چابهار مرمت می‌شود
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چابهار گفت: «درحال‌حاضر، مرمت ساختمان پست و گمرک درحال انجام است و در آینده نزدیک، به مرمت قلعه پرتغالی‌ها نیز پرداخته خواهد شد.» ادامه »
03
سواحل مکران، دروازه گردشگری دریایی ایران
چکیده: برای رونق‌بخشی به گردشگری دریایی در نوار ساحلی سیستان‌وبلوچستان، اداره بنادر و دریانوردی استان، سازمان منطقه آزاد چابهار و اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان با هم درحال همکاری هستند. این مشارکت چندجانبه نویدبخش آینده‌ای روشن برای گردشگری دریایی در نوار ساحلی مکران است. ادامه »
03
جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» برای اولین بار در گلستان برگزار می‌شود
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گلستان، امروز 3 تیر 96، خبر داد که جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» برای اولین بار در گلستان برگزار می‌شود. ادامه »
03
گردشگری منطقه بدر و پریشان در شهرستان قروه توسعه می‌یابد
چکیده: جلسه کارگروه گردشگری در بخشداری چهاردولی، از توابع شهرستان قروه، پنجشنبه 1 تیر 96، با حضور کیان عبدی بخشدار چهاردولی، علی بهنیا مسئول اداره میراث‌فرهنگی این شهرستان و دهیاران روستاهای منطقه بدر و پریشان برگزار شد. ادامه »
03
بررسی ظرفیت‌های تولید و اشتغال در روستاهای قلات و مهارلوی استان فارس
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی استان فارس از بررسی ظرفیت‌های مرتبط با مأموریت‌های سه‌گانه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دو روستای قلات شیراز و مهارلو سروستان، در اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال، خبر داد. ادامه »
صفحه 6 از 5573اولین   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدی   آخرین