یکشنبه 01 بهمن 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
25
مرمت رباط زردان خراسان جنوبی پس از ۱۱ سال به‌پایان می‌رسد
چکیده: حفاظت و مرمت بنای تاریخی رباط زردان که از سال ۸۵ آغاز شده تا پایان سال ۹۶ به اتمام می‌رسد. این بنای تاریخی به دلیل قرارگیری در منطقه‌ای زلزله‌خیز در پروسه مرمتی طولانی قرار گرفته بود. ادامه »
25
فصل  اول عملیات مرمت قلعه ساسانی پوسکان کازرون به‌پایان رسید
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس از اتمام فصل اول عملیات مرمت در قلعه پوسکان شهرستان کازرون خبر داد. ادامه »
25
انتصاب سرپرست برای دو دفتر در معاونت گردشگری
چکیده: با احکامی جداگانه از سوی معاونت توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، سرپرست دفتر مطالعات و آموزش گردشگری و همچنین سرپرست دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری منصوب شدند. ادامه »
25
نبود نگاه منطقه‌ای یکی از موانع توسعه و رونق سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری گناباد است
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گناباد گفت: «نبود نگاه منطقه‌ای و وجود نگاه محلی از موانع مهم توسعه و رونق سرمایه‌گذاری است. باید با نگاه منطقه‌ای و شناخت و باور توانمندی‌ها و معرفی ظرفیت‌های گردشگری برای جذب سرمایه‌گذار در این بخش تلاش کرد.» ادامه »
25
حضور موفق ایران در نمایشگاه بین‌المللی مسه وین ۲۰۱۸
چکیده: نمایندگان و فعالان صنعت گردشگری ایران با حضور در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و اوقات فراغت مسه وین، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های حوزه گردشگری کشورمان را معرفی کردند. ادامه »
25
دومین دوره طرح توانمندسازی تشکل‌های مردم‌نهاد به میزبانی استان هرمزگان برگزار می‌شود
چکیده: معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان هرمزگان گفت: «دومین دوره طرح توانمندسازی تشکل‌های مردم‌نهاد میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به میزبانی هرمزگان برگزار می‌شود.» ادامه »
25
۴ اثر ارزشمند ملی تعیین حریم شدند
چکیده: مدیر کل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی از تعیین حریم چهار اثر ملی ارزشمند غیرمنقول خبر داد. ادامه »
25
۷ هنرمند صنایع‌دستی استان مرکزی دارای گواهی درجه‌یک و دو هنری هستند
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی مرکزی اعلام کرد که هفت تن از هنرمندان صنایع‌دستی و هنرهای سنتی این استان دارای گواهینامه درجه‌یک و دو هنری هستند که به ترتیب معادل مدرک دانشگاهی دکتری و کارشناسی ارشد است. ادامه »
25
ارزش افزوده فیروزه نصیب نیشابور نمی‌شود/ ظرفیت گردشگری نیشابور کمتر از قونیه نیست
چکیده: نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس گفت: «یکی از مشکلات فیروزه نیشابور این است که ارزش افزوده این محصول، نصیب خود شهرستان نمی‌شود.» ادامه »
25
محصول بذرپاشی گردشگری در سال ۹۶ را سال ۱۴۰۰ برداشت می‌کنیم
چکیده: معاون گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: «سال ۹۶ که سیستان و بلوچستان در آن سال، مقصد گردشگری ایرانیان بود سال بذرپاشی برای توسعه گردشگری در این استان بود و محصول این سال را در سال ۱۴۰۰ برداشت خواهیم کرد.» ادامه »
25
معاون میراث‌فرهنگی خراسان رضوی تأکید کرد

اقدام غیراصولی شهرداری مشهد در تخریب مسجد تاریخی صاحب‌الزمان

اقدام غیراصولی شهرداری مشهد در تخریب مسجد تاریخی صاحب‌الزمان
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: «اقدام شهرداری مشهد برای تخریب مسجد تاریخی صاحب الزمان (عج) غیراصولی است، زیرا هنوز حکم قانونی در این زمینه به اداره‌کل میراث‌فرهنگی اعلام نشده است.» ادامه »
25
۳۲ کارگاه صنایع‌دستی سمنان گواهی کیفیت دریافت کردند
چکیده: معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی سمنان اعلام کرد که ۳۲ کارگاه صنایع‌دستی این استان موفق به دریافت گواهی کیفیت شدند. ادامه »
25
مرمت تابلوهای نقاشی شمایل حضرت مسیح(ع) در موزه بزرگ خراسان
چکیده: مسئول کارگاه مرمت موزه بزرگ خراسان گفت: «حفاظت و مرمت دو تابلوی نقاشی با تکنیک رنگ و روغن تصویر شمایل حضرت مسیح(ع) در کارگاه و آزمایشگاه مرمت موزه بزرگ خراسان در حال انجام است.» ادامه »
25
مدیر گروه گردشگری پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری:

به‌دنبال بهترین روش برای حل مسائل مرتبط با گردشگری هستیم

به‌دنبال بهترین روش برای حل مسائل مرتبط با گردشگری هستیم
چکیده: مدیر گروه گردشگری پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری با تأکید بر این که حکمرانی مناسب و موثر شرط اصلی برای پیاده‌سازی گردشگری پایدار است تصریح کرد: «در حکمرانی گردشگری به‌دنبال شناسایی بهترین روش از عملکرد دولت برای حل مسائل مرتبط با گردشگری هستیم.» ادامه »
25
انتقاد مدیرکل میراث‌فرهنگی همدان از تخریب در بافت قدیمی شهر/ شهرداری باید از میراث‌فرهنگی استعلام بگیرد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با انتقاد از اقدام شهرداری این شهر در خصوص تخریب آثار و بناها در باقت قدیمی همدان گفت: «محدوده شهر تاریخی همدان، منطقه مصوب شده است از این رو شهرداری برای هرگونه اقدام در بافت مصوب باید از میراث‌فرهنگی استعلام بگیرد.» ادامه »
25
پنجمین نشست کمپین بسته‌بندی صنایع‌دستی در سنندج برگزار شد
چکیده: پنجمین نشست کمپین بسته‌بندی صنایع‌دستی  ویژه صنعتگران، هنرمندان، طراحان و علاقه‌مندان به صنایع‌دستی با حضور سیدمحسن علوی مدیرکل میراث‌فرهنگی، کردستان یکشنبه ۲۴ دی در سنندج برگزار شد. ادامه »
25
دستگیری متهم خرید و فروش اشیای تاریخی در چهارمحال‌و‌بختیاری
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی چهارمحال‌و‌بختیاری از دستگیری یک نفر متهم خرید و فروش اشیای تاریخی و فرهنگی در شهرستان بن خبر داد. ادامه »
25
نخستین باستان‌جانورشناسی تدفین اسب در کورگان ابللو آذربایجان شرقی انجام شد
چکیده: سرپرست کاوش باستان‌شناسی کورگان ابللو گفت: «در کاوش‌های نجات بخشی و نخستین باستان‌جانورشناسی تدفین اسب در کورگان ۱ ابللو در استان آذربایجان شرقی، سه تدفین اسب در ضلع شمالی و خارج از گور اصلی به دست آمد.» ادامه »
24
برپایی نمایشگاه گروهی هنرمندان صنایع‌دستی در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد
چکیده: نمایشگاه گروهی جمعی از هنرمندان صنایع‌دستی در رشته‌های مختلف با عنوان «روایت چوب» در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد برپا شده است. ادامه »
24
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی درگذشت دریانوردان نفت‌کش سانچی را تسلیت گفت
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری درگذشت ملوانان و خدمه ایرانی کشتی نفت‌کش سانچی را تسلیت گفت. ادامه »
صفحه 9 از 5823ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها