خبرگزاری میراث آریا


[IRANDNN_PUBLISHSTARTDATE:dd]

بازدید کارشناسان از مارمیشو، سومین روستای هدف گردشگری آذربایجان غربی

بازدید کارشناسان از مارمیشو، سومین روستای هدف گردشگری آذربایجان غربی

به‌گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی در اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال در 73 روستای منتخب سراسر کشور، کارشناسان اعزامی از سازمان مرکزی امروز 31 فروزدین در دومین روز از سفر خود به استان آذربایجان غربی از روستا و منطقه نمونه گردشگری مارمیشو ارومیه بازدید به‌عمل آوردند.

 اعضای شورای‌اسلامی و دهیار روستا و تعدادی از افراد بومی و محلی این هیئت را همراهی کردند.

طی بازدید از این منطقه فهرستی از نیازها و درخواست‌های مردم توسط کارشناسان طرح ضربتی تولید و اشتغال احصا شد که از میان آنان اشتغال‌زایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

همچنین ترمیم و اصلاح راه دسترسی منطقه، ایجاد امکانات رفاهی مانند احداث پارکینگ، کمپینگ استراحت موقت، ایجاد سرویس‌های بهداشتی و نصب سطل زباله در اماکن پر رفت‌وآمد گردشگران و همچنین ایجاد حفاظ مناسب در اطراف دریاچه برای ایمنی بیشتر برای مسافران و گردشگران و همکاری فرماندهی مرزبانی منطقه در جهت تردد آسان گردشگران از دیگر موارد مطرح شده بود.

منطقه نمونه گردشگری دریاچه مارمیشو و روستای بانی در فاصله حدود 47 کیلومتری از غرب شهر ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی واقع شده است که با وجود دریاچه آب‌شیرین و طبیعت کم‌نظیر، میزبان انبوه گردشگران طبیعت‌گرد در ایام مختلف سال به‌ویژه فصل تابستان است.

روتیتر: در دومین روز از سفر کارشناسان طرح تولید و اشتغال سازمان به استان آذربایجان غربی صورت گرفت:
موضوع: خبر
نوع خبر: تنظیمی
موقعیت: خبر4
منبع خبر
آدرس ویدئو
تعداد مشاهده خبر: (262)
کد خبر: 119067