مدیریت و برنامه‌ریزی
ساماندهی محور گردشگری میدان نیایش بهار تا میدان لالجین

ساماندهی محور گردشگری میدان نیایش بهار تا میدان لالجین

0

 

 

معاون سرمایه گذاری و تأمین منابع میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری همدان در خصوص تصویب کلیات مطالعاتی محور گردشگری، میدان نیایش بهار تا میدان لالجین بیان داشت: موقعیت شهرداری بهار و لالجین در ارتباط با شهر تاریخی همدان و سایر شهرهای گردشگری استان سبب شده است که در طرح های ناحیه ای در محدوده قلمرو مناسب برای گردشگری در استان قرار گیرد. علی رضا قاسمی در این زمینه گفت : با توجه به جهانی شدن شهر لالجین در زمینه سفال و جذب گردشگری و نقش بهار به عنوان یک اقمار شهر که دارای مناظر باغات و زمین های بکر طبیعی می باشد، می توان در حدواصل این دو شهر پتانسیل هایی ایجاد کرد .

وی همچنین افزود : با ایجا نقش هایی مکمل در زمینه جذب گردشگری و تثبیت جایگاه دو شهر لالجین و بهار در عرصه گردشگری به عنوان قطب گردشگری در ناحیه مرکزی استان همدان در کنار شهر همدان نقش کریدور گردشگری مرکزی را تقویت و بهینه کرد.

قاسمی در ادامه با بیان ضرورت انجام مطالعه حاضر، بیان داشت : مطالعات صورت گرفته نشان می دهد که موقعیت های ناظر بر محور گردشگری فوق را می توان در موارد تاثیرگذار متعددی بررسی کرد .

معاون سرمایه گذاری و تأمین منابع میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری همدان به موقعیت قرارگیری بهار، لالجین و صالح آباد ، در ارتباط با مجموعه شهری همدان اشاره کرد و گفت : موقعیت ویژه گردشگری این منطقه در راستای توسعه  در طرح آمایش سرزمین و طرح منطقه زاگرس مورد بررسی قرار دارد

وی همچنین  به موقعیت کریدوری- ارتباطی منطقه ای و امکان دسترسی به شبکه های مقیاس ملی مثل محور همدان- کرمانشاه و جاده کربلا و شبکه ریلی غرب کشور در سال های آتی اشاره کرد و گفت : نقش ایستگاهی ناشی از توسعه شبکه راه آهن غرب کشور و موقعیت قرارگیری در منطقه کشت فشرده با قابلیت و توان کشاورزی بالا غیر قابل انکار و البته قابل تامل و برنامه ریزی است .

 

 

پیام تسلیت دکتر مونسان به مناسبت شهادت سید و سالار شهیدان و یاران باوفای ایشان

مقاله قبلی

365هزار شغل در صنعت گردشگری در دولت دوازدهم ایجاد شد/ بودجه وزارت با جایگاه گردشگری متناسب نیست

مقاله بعدی

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *