0

رحیم عظیمی، نگارگر برجسته آذربایجانی آثاری می‌آفریند که دست‌ها از خلقشان عاجزند.

رحیم عظیمی هنرمند نگارگر تبریزی متولد ۱۳۷۰ اهل روستای عیش آباد مرند و ساکن تبریز که در ۱۰ سالگی طی حادثه برق گرفتگی هر دو دست خود را از دست می دهد، ولی با عشق و علاقه به نگارگری تمام هنر خود را از پاهایش به روی کاغذ منتقل کرده و عاشقانه در هنر قدم گذاشته است.

با وجود فقدان دو دست، در سن ۱۰ سالگی نقاشی را با پاهایش آغاز کرد .به دلیل علاقه فراوان به رشته نقاشی با اراده و توکل به خداوند متعال توانست تمام قدرت خود را به منتقل کند و خالق آثار بی نظیری باشد.

او طراحی و نقاشی را از استادانی همچون مجید ارفعی وغلامرضا فردوسی فرا گرفت.

ولی او همیشه اذعان می کند که پیش از هر استادی ذات ربوبی خداوند الهام بخش او بوده و در درجه بعد پدر و مادرش با فداکاری تمام مشوق و حامی اش در یادگیری این هنر بودند.

مینیاتور، تذهیب و گل مرغ از تخصص‌های اصلی این هنرمند برجسته است. او با تکنیک گواش، آبرنگ و بایس آثار هنری اش را خلق و از تخیل بیشتر از طبیعت در طراحی استفاده می کند. او تمامی نقاشی هایش را همچون فرزندانش دوست دارد.

او تا به حال موفقیت های بسیاری در این زمینه کسب و در بسیاری از نمایشگاه ها و جشنواره ها ملی و بین المللی شرکت کرده است عظیمی فارغ التحصیل رشته نگارگری ایرانی در مقطع کارشناسی است.

به تو از دور سلام

مقاله قبلی

پاییز در حاشیه زاینده رود

مقاله بعدی

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *