میراث‌فرهنگی

برنامه های اداره كل میراث فرهنگی آذربایجان غربی در حوزه اقتصاد مقاومتی تشریح شد

0
برنامه های اداره كل میراث فرهنگی آذربایجان غربی در حوزه اقتصاد مقاومتی تشریح شد

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، جلیل جباری مدیر کل میراث فرهنگی استان در ارتباط با این خبر اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم و مورد تاکید محورهای اقتصاد مقاومتی توجه به مقوله اشتغال و کارآفرینی است.

او افزود: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی در راستای برنامه های ذاتی خود، مبحث آموزش مهارت های حرفه ای و فنون تولید صنایع دستی بر مبنای رشته های بومی، سنتی و اصیل رایج و مورد نیاز را مورد توجه قرار داده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ادامه داد: پس از مطالعات لازم و پیشنهاد اداره کل و مبحث ستاد اقتصاد مقاومتی  استان آذربایجان غربی، شهرستان تکاب به عنوان پایلوت برنامه های اقتصاد مقاومتی انتخاب شده بود و در این راستا این اداره کل  اقدام به انتخاب روستاهای دارای اولویت و مستعد برای آموزش گلیم بافی در این شهرستان کرد.

جباری عنوان کرد: در این راستا در سه ماهه پایانی امسال با تجهیز و راه اندازی کارگاه های آموزشی بیش از 200 نفر از علاقه مندان در دوره های آموزشی گلیم بافی اداره کل میراث فرهنگی حضور و شرکت داشتند و به منظور اشتغال پایدار افراد آموزش دیده با دریافت مجوزهای صنایع دستی و تسهیلات کم بهره از محل اشتغال روستایی و عشایری به فعالیت خواهند پرداخت.

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *