میراث‌فرهنگی
مدیرکل میراث فرهنگی استان خبر داد:

مرمت ۲۰۷ بنای تاریخی در مازندران

0
مرمت ۲۰۷ بنای تاریخی در مازندران

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره گل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، سیف الله فرزانه با اشاره به مرمت ۲۰۷ بنای تاریخی در فعالیت دولت تدبیر و امید در استان اظهار کرد: مطالعه ۱۲۹ اثر، سایت موزه و بافت تاریخی با اعتبار دو میلیارد تومان، تعیین عرصه و ضوابط تاریخی برای ۳۰ محوطه و بنای تاریخی و صدور مجوز پنج موزه، انجام ۸۶ پروژه پژوهشی و ثبت ۴۲ پرونده بناهای تاریخی، ثبت ۲۵ پرونده میراث معنوی و ۴۵ پرونده میراث طبیعی از جمله اقدامات است.

او ادامه داد: ثبت دو پرونده بافت تاریخی روستا، صدور پنج هزار و ۴۶ پروانه تولید خانگی و ۷۰ پروانه تولید کارگاهی، آموزش عمومی پنج هزار و ۸۷۳ نفر، دریافت ۲۶ نشان ملی و بین المللیمهر اصالت، اهدای ۲۲ درجه نشان هنری، ۶۸ نمایشگاه سراسری، منطقه‌ای و استانی صنایع دستی از جمله اقدامات است.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران حضور در هشت نمایشگاه خارجی صنایع دستی را از دیگر تلاش‌های صورت گرفته برشمرد و گفت: صادرات صنایع دستی به میزان هفت هزار و ۴۸۰ میلیون دلار بوده است.

فرزانه از دریافت پنج نشان ملی جغرافیایی در حوزه صنایع دستی خبر داد و گفت: همچنین به ۲۲۶ طرح در حوزه صنایع دستی در استان تسهیلات ارائه شده است.

مدیرکل صنایع دستی مازندران یادآور شد: ۱۱۲ پروژه گردشگری با بیش از شش هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان در دست ساخت و بیش از ۲۱ میلیارد تومان در حوزه زیرساختی مناطق نمونه هزینه شده است.

او تعداد مناطق گردشگری استان را ۱۲۲ منطقه برشمرد و گفت: ۱۲۰ پروژه گردشگری با ۶۱۳ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال سه هزار  و ۵۰۰ نفر در استان اجرا شده است.

فرزانه تعداد اقامت مسافران را در دولت تدبیر و امید در استان بیش از ۲۳۶ میلیون نفر - شب بیان کرد و گفت: حضور بیش از یک میلیون ۷۵۰ هزار گردشگر خارجی، برگزاری ۱۵۳ رویداد گردشگری، صدور پروانه بهره برداری برای ۱۱۶ اقامتگاه بومگردی از جمله اقدامات است.

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *