گردشگری
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان:

بیش از ۲ میلیون گردشگر از کرمانشاه بازدید کردند

0
بیش از ۲ میلیون گردشگر از کرمانشاه بازدید کردند

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، امید قادری مدیر کل میراث‌فرهنگی استان در این نشست که در هتل پارسان با حضور رسانه های استان برگزار شد، اظهار داشت: رسانه ها همواره مورد توجه بوده اند و برای توسعه در حوزه های مختلف از جمله فرهنگی، اقتصادی و ایجاد شور نشاط اجتماعی می توانند بازوی کمکی دستگاههای اجرایی باشند.

او با اشاره به اینکه بر اساس استراتژی های استان، از این پس گردشگری محور توسعه کرمانشاه خواهد بود، افزود: با حمایت ها وتاکیدات استاندار محترم کرمانشاه، ریاست محترم سازمان و با کمک اصحاب رسانه امیدواریم در سال آینده شاهد تحولی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان باشیم.

وی با اشاره به تشکیل کمیته های 10 گانه و برگزاری 36 جلسه ستاد خدمات سفر در سطح استان، اظهار داشت: حفظ ایمنی و سلامت گردشگر در اولویت ستاد خدمات سفر استان کرمانشاه در نوروز 98 قرار دارد.

قادری با بیان اینکه در سال جاری سه هزار و 657 بازدید از اماکن گردشگری و اقامتگاهها صورت گرفته افزود: بهداشت و توجه به کیفیت پذیرایی از گردشگران از دیگر اولویت های مهم ستاد خدمات سفر است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه همچنین از نظارت 508 ناظر در سطح استان به عنوان ناظرین ستاد خدمات سفر در ایام نوروز  98 خبر داد.

او از استقرار 25 پایگاه اطلاع رسانی در قالب کیوسک و چادر در مبادی ورودی استان خبر داد و افزود: بیش از 700 هزار دفترک (بروشور) گردشگری چاپ و اقلام تخصصی این اداره کل و سایر نهادهای عضو ستاد در اختیار مسافران قرار خواهد گرفت.

وی طراحی و رونمایی از نخستین اپلیکیشن گردشگری استان کرمانشاه را یکی از دستاوردهای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان کرمانشاه در چند ماه اخیر عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: هماهنگی ها و برنامه ریزی هایی با اپراتورهای همراه اول و ایرانسل صورت گرفته که این اپلیکیشن درمبادی ورودی از طریق پیام کوتاه برای مسافران ارسال شود.

این مسئول اضافه کرد: مسافران و گردشگران نوروزی در سایت های تاریخی معبد آناهیتا، بیستون و تاق بستان می توانند از طریق سیستم وای فای این اپلیکیشن را دریافت کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه همچنین از فروش بلیت های دیجیتالی در سایت های تاریخی مذکور خبر داد و افزود: این اقدام در راستای جلوگیری از صف های طولانی تهیه بلیت صورت گرفته و کرمانشاه دومین استان در حوزه گردشگری دیجیتالی کشور است.

وی ادامه داد: مسافرانی که متقاضی اطلاعات جامع گردشگری استان هستند در قالب یک پک اطلاعاتی جامع می توانند از طریق وای فای از سایت های تاریخی این اطلاعات را دریافت کنند.

قادری در ادامه از بازدید دو میلیون و 761 هزار و 564 نفر از مراکز تاریخی، توریستی و فرهنگی در سال 97 خبر داد و اظهار داشت: انتظار داریم این آمار باتوجه به اینکه کرمانشاه را پایتخت آیین های نورزی در سال 98 معرفی کردیم رشد خوبی داشته باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تاکنون فرصت اقامت روزانه ۱۶ هزار و 757 مسافر نوروزی در اقامتگاههای استان کرمانشاه فراهم شده است.

وی ادامه داد: تعداد 12 موزه با عناوین مختلف از جمله پارینه سنگی، خط و کتابت و... از ساعت 8 صبح لغایت 20 هر روز میزبان میهمانان و بازدید کنندگان خواهند بود.
قادری با تاکید بر افزایش تعداد موزه های استان در سال 98 بیان کرد: موزه های کنگاور و اسلام آباد در سال آینده به بهره برداری می رسند.

دبیر ستاد خدمات سفر استان کرمانشاه در ادامه از ایجاد و راه اندازی نمایشگاهها و سیاه چادرها در قالب نوروزگاهها خبر داد و اظهار داشت: تعداد 710 غرفه و سیاه چادر به فروش سوغات، صنایع دستی و پخت و پزهای محلی استان کرمانشاه خواهند پرداخت.

قادری گفت: تعداد 20 سفره هفت سین در مبادی ورودی و خروجی و میادین با همکاری شهرداری در نظر گرفته شده و همچنین 350 نمازخانه موقت نیز برای مسافرین و میهمانان مهیا شده است.

وی وضعیت سرویس های بهداشتی که یکی از شاخصه های مهم در رضایت گردشگران از سفر محسوب می شود، مناسب ارزیابی کرد و بیان داشت: تعداد دو هزار و 46 چشمه سرویس بهداشتی برای ایام نوروز با همکاری شهرداری در نظر گرفته شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در ادامه از ساماندهی 13 مجتمع بین راهی برای استقبال از مسافران خبر داد و اظهار کرد: با توجه به ایام شهادت و میلاد اهل بیت(ع)که در پیش داریم، دو ایستگاه صلواتی نیز در ایام نوروز پیش بینی شده است.

قادری از اجرای 108 برنامه فرهنگی و آیینی این اداره کل با همکاری شهرداری در شهر کرمانشاه خبر داد و گفت: با دعوت از گروههای آیینی از سراسر کشور در نقاطی که پیش بینی شده است این گروهها به رقابت خواهند پرداخت و افراد برگزیده هدایای نفیسی دریافت خواهند کرد.

او در ادامه از ویژه برنامه لحظه تحویل سال در سایت تاریخی و جهانی بیستون خبر داد و گفت: برای این ویژه برنامه هماهنگی های زیادی صورت گرفته که همه ی شهروندان می توانند در این برنامه مفرح شرکت کنند.

وی در پایان گفت: ادارات برتر در ستاد اجرایی و هماهنگی خدمات سفر نوروز 98 معرفی  و مورد تشویق قرار خواهند گرفت.


 

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *