میراث‌فرهنگی

بازدید معاون فنی صندوق احیا از بناهای تاریخی واگذار شده یزد و کرمان

0
بازدید معاون فنی صندوق احیا از بناهای تاریخی واگذار شده یزد و کرمان

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی صندوق احیا و بهره برداری از اماکن فرهنگی تاریخی، خشایار نیکزاد در سفر خود به یزد با همراهی فرشید عبدالهی رئیس اداره فنی و مهندسی صندوق احیا، با رفتن به خانه فاطمی نائین از این بنای تاریخی که طرح مرمت آن در مرحله تدوین است بازدید کرد و پس از آن با حضور در مجموعه حجت آباد وزیر از نزدیک با سرمایه گذار این بنای تاریخی دیدار و مسایل مربوط به احیاء  آن را مورد بررسی قرار داد.

باغ نمیر تفت و مجموعه خانه های تاریخی ابرکوه یزد، دو بنای در حال بهره برداری در استان یاد شده است که مدیر فنی صندوق احیاء ضمن بازدید فنی از این بناها نکات کلیدی برای بهره وری مناسب تر این بناها را به بهره برداران این ابنیه اعلام کرد.

سوئییت های جدید الاحداث باغ پهلوان پور و خانه آقایی زاده مقصد بعدی نیکزاد در این سفر بود که مسایل فنی آن ها مورد بررسی قرار گرفت.

از دیگر نکات حائز اهمیت این بازدید ها می توان به تحویل خانه شادمان یزد با همراهی معاون میراث فرهنگی استان یزد به بهره بردار بخش خصوصی برنده مزایده این بنای تاریخی اشاره کرد.

در جریان این سفر خشایار نیکزاد با سید مصطفی فاطمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان یزد دیدار کرد، رفع مسایل پیش روی خانه حیرانی و حظیره ایی و حجت آباد وزیر از مهمترین محور های این دیدار مشترک بود که با قول مساعد مدیر کل میراث فرهنگی، مبنی بر مرتفع شدن موارد مطرح شده، همراه بود.

بازدید از مراحل اجرایی عملیات مرمت خانه امینیان و کاروانسرای وکیل کرمان با همراهی معاون میراث فرهنگی این استان اقدام پایانی نیکزاد طی مسافرت به دو استان یاد شده بود.

 

 

 

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *