صنایع‌دستی

آغاز عملیات اجرایی احداث بازارچه صنایع‌دستی مینودشت

0
آغاز عملیات اجرایی احداث بازارچه صنایع‌دستی مینودشت

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی با اعلام این خبر افزود: «عملیات اجرایی احداث بازارچه صنایع دستی مینودشت  با اعتبار 1800 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه های استانی با حضور معاون فرمانداری مینودشت ،آغاز شد.»

او گفت: «صنایع دستی به عنوان یک هنر ماندگار و با اصالت رمز ماندگاری و پویایی فرهنگ و اقتصاد کشور در پروسه جهانی شدن به شمار رفته و از بعد فرهنگی نیز به دلیل منحصر به فرد بودن در مناطق مختلف کشور بخشی از صنعت گردشگری به شمار می‌رود. ازین رو بازارچه صنایع دستی شهرستان با هدف معرفی صنایع دستی شهرستان مینودشت و استان گلستان و همچنین بالا رفتن سرآنه اشتغال و بهبود وضعیت اقتصادی مردم منطقه در 6غرفه و زمینی به مساحت 130 متر مربع  احداث خواهد شد.»

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری  استان گلستان در پایان ابراز امیدواری کرد: «در سال های بعد و در صورت تخصیص اعتبارات کافی  از سوی مراجع ذیربط ، نسبت به تکمیل زیر ساخت های گردشگری لازم جهت رفاه حال مسافران و گردشگران  اقدام خواهد شد.»

مینودشت از شهرهای تاریخی استان گلستان در شمال ایران است که در مجاورت جاده تهران-مشهد قرار دارد. کبودجامه، حاجیلر، سنگرلر و سنگر حاجیلر و دشت مینو‌ نام‌هایی است که در گذشته به این شهر اطلاق می‌شد. سرانجام به خاطر طبیعت بکر و چشم‌انداز زیبایش مینودشت نام گرفت. بادهای گرم پاییزی، زمستان‌های سرد، تابستان‌های گرم ومرطوب و هوای دلپذیر و مطبوع بهار از خصوصیات مینودشت است.
 

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *