گردشگری
با امضای تفاهم‌نامه مشترک محقق می‌شود

افزایش تعامل همکاری میان معاونت گردشگری و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح

0
افزایش تعامل همکاری میان معاونت گردشگری و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ولی تیموری روز سه‌شنبه 26 آذر 98 ضمن بازدید از سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح  در نشست با سرتیپ مجید فخری معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح به احصای زمینه‌های همکاری مشترک پرداختند و طرفین از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های یکدیگر با هدف توسعه صنعت گردشگری کشور آشنا شدند.

بر مبنای این دیدار امضای تفاهم‌نامه مشترک در دستور کار قرار گرفت تا پس از بررسی مفاد و ترسیم چشم‌انداز پیش رو اقداماتی  از جمله تهیه اطلس‌های گردشگری، آماده‌سازی نقشه‌های گردشگری در مقیاس‌های مختلف، چاپ اقلام تبلیغات تخصصی مشترک، تهیه اپلیکیشن‌های کاربردی در حوزه گردشگری و نیز پیشبرد تحقیقات و پژوهش‌های مشترک به عنوان برنامه‌های عملیاتی مورد توجه قرار گیرد.

همچنین تصمیم بر آن شد تا از مطالعات میدانی و اطلس‌های تخصصی موجود در سازمان جغرافیایی از جمله کویر، جنگل و منابع آبی در برنامه‌ریزی، مطالعات و در نهایت تصمیم‌سازی‌های حوزه گردشگری به کار گرفته شود.

علاوه بر این با برقراری پلی میان منابع مطالعاتی گسترده سازمان جغرافیایی در زمینه طبیعت کشور شامل غار، دریا، اقلیم، تغییرات آب و هوایی و  پوشش گیاهی با بخش اکوتوریسم معاونت گردشگری، برنامه‌های اجرایی و تخصصی مشترک شکل خواهد گرفت.

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *