میراث‌فرهنگی

گردش مجازی در مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران در روزهای شیوع کرونا

0
گردش مجازی در مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران در روزهای شیوع کرونا

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، این محتواهای فرهنگی شامل معرفی موزه‌ها و آثار شاخص در قالب عکس و ویدئوهای یک‌دقیقه‌ای و همچنین برپایی نمایشگاه‌های مجازی از منتخب نمایشگاه‌های برگزارشده در سال‌های اخیر است.

همچنین این مجموعه به‌منظور برقراری ارتباط دوسویه با مخاطبین در فضای مجازی و باهدف شناساندن هرچه بیشتر ارزش‌های فرهنگی تاریخی خود، با طرح سؤالاتی از داشته‌های ارزشمند موزه‌های مجموعه نیاوران، علاوه بر تشویق مخاطبان به مشارکت در این اقدام فرهنگی، در کنار نمایش آثار شاخص موزه‌های این مجموعه به معرفی تخصصی هر اثر و روایت‌های تاریخی مجموعه نیاوران از دوره قاجار تا پهلوی پرداخته است.

تاکنون بیش از ۱۰ ویدئوی یک‌دقیقه‌ای از فضای داخلی هر یک از موزه‌های این مجموعه، باغ تاریخی نیاوران و گونه‌های جانوری آن در فضای مجازی مجموعه نیاوران منتشرشده است.

همچنین برگزاری سه نمایشگاه مجازی در طرحی با عنوان «نمایشگاه نامه» و معرفی ۲۵ اثر در قالب طرح پرسش و معرفی در فضای مجازی ازجمله فعالیت‌های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در این ایام بوده است.

علاقه‌مندان برای دسترسی به این محتواهای فرهنگی می‌توانند به وب‌سایت مجموعه نیاوران به آدرس www.niavaranmu.ir، صفحات مجازی این مجموعه و همچنین وبگاه آپارات مراجعه کنند.

همچنین این مجموعه با مشارکت در طرح «۱۳ روز، ۱۳ موزه» که به همت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم) در ایام نوروز امسال برگزار شد، به معرفی بخشی از این مجموعه به‌صورت زنده پرداخت و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق لینک http://www.aparat.com/v/jFhYI این برنامه را در شبکه آپارات همچنان تماشا کنند.

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *