میراث‌فرهنگی

پیگیری تخریب اثر ملی امام‌زاده حمزه در دادگستری ماهشهر

0
پیگیری تخریب اثر ملی امام‌زاده حمزه در دادگستری ماهشهر

به گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، پس از تخریب بقعه متبرک امام‌زاده حمزه شهرستان ماهشهر و شکایت اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان از عاملان این تخریب، روز هفتم تیرماه ۹۹، احمدرضا حسینی بروجنی معاون میراث‌فرهنگی و سعید محمدپور مسئول حقوقی اداره‌کل استان در دادگستری ماهشهر حضور یافته و پیگیر روند بررسی پرونده شکایت شدند. 

در این راستا طی نشستی که با دادستان شهرستان ماهشهر برگزار شد، معاون میراث‌فرهنگی خوزستان با بیان ارزش‌های تاریخی اثر، بر بازسازی عین به عین آن مطابق با قوانین و ضوابط حاکم بر آثار تاریخی تأکید کرد و مسئول حقوقی اداره‌کل نیز خواستار پیگیری ویژه پرونده و مجازات عاملان تخریب شد.

در همین خصوص، محمدی دادستان شهرستان نیز پس از اظهارات معاون میراث‌فرهنگی و مسئول حقوقی نسبت به با ارزش بودن اثر موصوف تأکید و اعلام کرد که با توجه به حساسیت‌های به‌وجود‌آمده و مطالبات مردمی، پرونده دادرسی به‌طور ویژه بررسی و نتیجه اعلام خواهد شد.

قابل ذکر است، هیچ‌گونه مجوزی از سوی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان و اداره میراث‌فرهنگی شهرستان مبنی بر تخریب اثر تاریخی امام‌زاده حمزه صادر نشده بود و اداره اوقاف شهرستان خودسرانه اقدام به تخریب کرده است.

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *