صنایع‌دستی

معاون صنایع‌دستی کشور درگذشت استاد مهدی ذوفن را تسلیت گفت

0
معاون صنایع‌دستی کشور درگذشت استاد مهدی ذوفن را تسلیت گفت

به‌گزارش میراث‌آریا، به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، متن پیام تسلیت پویا محمودیان که امروز یکشنبه 5 مرداد 99 صادر شده به شرح زیر است:

«انا لله و انا الیه راجعون

دست تقدیر خداوند بار دیگر گلی از بوستان فرهنگ و هنر ایران زمین را برچید، با نهایت غم و سوگواری، گوهری بی‌بدیل از صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در سپهر درگذشتگان این عرصه، آسمانی و جاودانی شد .

استاد مهدی ذوفن، استاد برجسته و پیشکسوت بی‌مثال هنر قلم‌زنی ایران از سرای فانی رخت بربست و راه دیار باقی پیش گرفت. استادی که بسیاری از استادان کنونی افتخار شاگردی و پیروی از او را داشتند.

معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، درگذشت این هنرمند شریف و به یاد ماندنی را به صاحب‌دلان هنر‌شناس و هنر‌دوست، جمیع هنرمندان صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، همکاران و خانواده محترم و بزرگوار او تسلیت گفته و برای عزیزان داغدارش، صبر و آرامش و برای آن مرحوم از درگاه ایزد منان، رحمت واسعه الهی مسئلت دارد.»

زنده یاد مهدی ذوفن  یکی از فرزندان استاد به نام رشته قلم‌زنی، استاد محمدتقی ذوفن است. او متولد ۱۳۰۹ در اصفهان بود. این هنرمند فقید در رشته قلم‌گیری یا براده‌برداری که یکی از شیوه‌های بسیار معتبر قلم‌زنی است، هنرآفرینی می‌کرد.

اخیرا کتابی به نام «نقش عشق» در خصوص هنر قلم‌گیری از او به چاپ رسیده است.

 

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *