صنایع‌دستی

درخشش بانوی هنرمند ایرانی در مسابقه صنایع‌دستی بنیاد لوه فرانسه

0
درخشش بانوی هنرمند ایرانی در مسابقه صنایع‌دستی بنیاد لوه فرانسه

به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، جایزه صنایع‌دستی سالانه بنیاد لوه (Loewe Foundation) در سال 2016 به‌منظور تکریم نوآوری و تعالی در صنایع‌دستی مدرن راه‌اندازی شد.

این بنیاد هنرمندانی را پاس می‌دارد که استعداد، چشم‌انداز و نوآوریشان می‌تواند استاندارد جدیدی برای آینده صنایع‌دستی تعیین کند. چهارمین دوره این جایزه در سال 2020 برگزار شد و از میان صدها شرکت‌کننده از کشورهای مختلف دنیا از جمله آلمان، کره، انگلیس، ژاپن، ایرلند، چین، امریکا و...، 30 نفر به‌عنوان فینالیست برگزیده شدند که نام بانوی هنرمند ایرانی، افسانه مدیرامانی، هم در میانشان می‌درخشد.

اثر افسانه مدیرامانی با عنوان «اندک‌جایی برای زیستن» که در رشته دست‌بافته‌ها و با استفاده از پنبه، پشم و ابریشم بافته شده است، داستان پیچیده و ظریفی را بیان می‌کند.

عنوان اثر از شعر احمد شاملو گرفته شده است و چند درخت را نشان می‌دهد که از میان آسمان‌خراش‌های تهران سربرآورده‌اند. این درخت‌ها با نخ ابریشم  بر روی یک زمینه سرد و خشک از جنس پنبه و پشم بافته شده‌اند.

 قرار بود نمایشگاهی از آثار برگزیده این جایزه در موزه هنرهای تزئینی در فرانسه برگزار شود که با توجه به همه‌گیری کرونا به تعویق افتاده و قرار است در سال 2021 برگزار شود.

 

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *