البرز
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز:

ادامه مرمت کاروانسرای ینگی امام ساوجبلاغ نیازمند تأمین بودجه است

0
ادامه مرمت کاروانسرای ینگی امام ساوجبلاغ نیازمند تأمین بودجه است

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز، فریدون محمدی روز شنبه 5 مهرماه بیان کرد: «به‌منظور تأمین اعتبار مورد نیاز برای ادامه کار مرمت و بازسازی کاروانسرای ینگی امام با فرمانداری ساوجبلاغ تفاهمی منعقد شد که با اجرایی شدن آن، بودجه‌ای بالغ بر 10 میلیارد ریال از محل ارزش افزوده تخصیص پیدا کرد. همچنین سازمان جهانی یونسکو مبلغ چهار میلیارد ریال برای بازسازی این بنای ارزشمند در نظر گرفته است. »

او افزود:‌ «در صدد تأمین اعتبارات لازم برای ادامه پروژه با همکاری استانداری البرز هستیم و در صورت عملی شدن این حمایت مالی شاهد یک حرکت ماندگار و ارزشمند در حوزه مرمت و بازسازی بناهای تاریخی و حوزه گردشگری خواهیم بود.»

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز در ادامه گفت: «از جمله ویژگی‌های شاخص این کاروانسرا که آن را از سایر بناهای تاریخی به‌جا مانده از دوره صفویه جدا می‌کند، ماندگاری و دوام اسکلت و وسعت بالای بنای آن است. همچنین این اثر از قدیمی‌ترین کاروانسراهایی است که در مسیر جاده ابریشم قرار گرفته و یکی از پروژه های مشترک ایران با سازمان جهانی یونسکو است.»

او عنوان کرد: «پس از اتمام کار مرمت و بازسازی این بنا و با مطالعات و بررسی‌های انجام شده در صدد جذب مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای تغییر کاربری کاروانسرای ینگی امام و به‌دنبال آن جذب گردشگر در منطقه هستیم. چرا که شهرستان ساوجبلاغ با غنای تاریخی و فرهنگی دارای پتانسیل لازم برای رشد و توسعه زیر ساخت‌های گردشگری و همچنین رونق اقتصادی است.»

 

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *