گردشگری
معاون گردشگری در نشست وزرای گردشگری کومسک مطرح کرد

ضرورت تعریف استانداردهای جدید خدمات الکترونیک به گردشگران در همزیستی با کرونا

0
ضرورت تعریف استانداردهای جدید خدمات الکترونیک به گردشگران در همزیستی با کرونا

به گزارش روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ضمن حضور مجازی به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در سی و ششمین نشست وزرای گردشگری کمیته دائمی همکاری‌های اقتصادی و تجاری سازمان همکاری‌های اسلامی موسوم به کومسک، همکاری نهادهای بین‌المللی به منظور تعامل و همفکری در زمینه حیات گردشگری در بحران کرونا را امری بسیار ضروری خواند و با توجه به تغییر احتمالی ساختارهای کلی سفر در ایام پسا کرونا، بر بازنگری در بازارهای هدف، بازتعریف محصولات گردشگری و بهبود سطح ارائه خدمات الکترونیک، تاکید کرد.

تیموری در این نشست که به صورت وبیناری حول دو محور «واکنش به کووید 19» و «ارتقای کارآفرینی برای رقابت‌پذیری صنعت گردشگری» برگزار شد با ارائه گزارشی از اقدامات کشورمان به‌منظور انطباق و همزیستی با کرونا نظیر حمایت از فعالان صنعت گردشگری در قالب بسته‌­های حمایتی شامل امهال بدهی­‌ها و اعطای وام با بهره کم و دوره تنفس طولانی، تعریف پروتکل‌های بهداشتی و ابلاغ ضوابط سفرهای هوشمند، خسارت‌های وارده به این حوزه را قابل توجه خواند و بر لزوم همفکری و تبادل تجربیات میان کشورهای اسلامی در مهار بحران کرونا در حوزه گردشگری تاکید کرد.

تیموری همچنین ضمن تاکید بر پیوند تنگاتنگ بین گردشگری و اشتغال، ارتقای کارآفرینی به‌ویژه در سطح جوامع محلی و از طریق استارت‌اپ­‌ها (کسب و کارهای نوین) را مولفه­‌ای بسیار مهم و اثر‌گذار در افزایش رقابت‌­پذیری مقاصد گردشگری خواند و در این راستا به توجه ویژه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به این امر و تشکیل واحدی مشخص بدین منظور در ساختار جدید خود اشاره کرد.

معاون گردشگری در جمع‌بندی سخنان خود، ضمن تبیین ضرورت اقداماتی نظیر بازتعریف استانداردهای موجود، تعریف استانداردهای جدید و تسهیل صدور مجوز فعالیت برای ارائه‌دهندگان خدمات در شرایط همه‌گیری کرونا، پرداخت جدی به مباحثی همچون توسعه خدمات الکترونیک، بازنگری در دستورالعمل‌ها و خط‌ومشی‌های گردشگری، ظرفیت‌سازی در جامعه محلی و اهمیت آموزش نیروی انسانی را ضروری دانست.

در افتتاحیه این رویداد رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه به ایراد سخنرانی پرداخت و مقاماتی از جمله معاون رئیس جمهوری ترکیه، رئیس بانک اسلامی، دبیر‌کل سازمان همکاری‌های اسلامی و جمعی از وزرای گردشگری و اقتصادی کشورهای عضو، در این اجلاس مجازی حضور داشتند.

گفتنی است کمیته دائمی همکاری‌های اقتصادی و تجاری سازمان همکاری اسلامی به عنوان یکی از کمیته‌های تخصصی سازمان همکاری اسلامی در سال 1981 و با تصویب سومین اجلاس سران اسلامی بنیان نهاده شد. رئیس جمهوری ترکیه به عنوان رئیس دائمی این کمیته معرفی و میزبانی جلسات آن به ترکیه واگذار شده است. این کمیته با 57 عضو دائم و 5 عضو ناظر، پس از سازمان ملل متحد دومین سازمان جهانی از لحاظ تعداد اعضاست.

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *