میراث‌فرهنگی
با اعلام نتایج تمدید فراخوان بهره‌برداری از بناهای تاریخی

7 بنای تاریخی دیگر با مشارکت بخش خصوصی مرمت و احیا می‌شوند

0
7 بنای تاریخی دیگر با مشارکت بخش خصوصی مرمت و احیا می‌شوند

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، پس از ارزیابی فنی و اقتصادی پاکت‌های ارسال شده به دبیرخانه فراخوان، هفت متقاضی سرمایه‌گذاری، امتیاز لازم را برای مرمت، احیا و حق بهره‌برداری مدت معین برخی بناهای تاریخی کسب کردند.

 با توجه به واگذاری 22 بنا در دور اول فراخوان، مجموعه بناهای واگذار شده به بخش خصوصی برای مرمت، احیا و حق بهره‌برداری مدت معین به 29 بنا رسید. حجم سرمایه‌گذاری جذب‌شده در این فراخوان بالغ‌بر 1.113.270 میلیون ریال است که در شرایط فعلی اقتصادی، یک رکورد محسوب می‌شود.

بنابر اعلام کمیسیون مزایده‌های صندوق توسعه، ابراهیم کربلایی آقاشیرازی توانست برنده فراخوان عمومی مرمت، احیا و حق بهره‌برداری مدت معین از کاخ شهرستانک با کاربری فرهنگی‌بهداشتی، درمانی‌اقامتی و پذیرایی شود.

همچنین زینب صادقی موفق شد برنده فراخوان عمارت والی کهره چرداول استان ایلام با کاربری فرهنگی،هنری و پذیرایی باشد.

دانشگاه خلیج‌فارس نیز توانست به‌عنوان برنده فراخوان خانه نجفی با کاربری فرهنگی، هنری و تجاری (خانه خلاق صنایع‌دستی و فرش دستباف) انتخاب شود و شرکت مائده نوین خوزستان نیز برنده فراخوان خانه مستوفی شوشتر با کاربری فرهنگی، هنری و پذیرایی شد.

همچنین ارگ محمدحسین خان نارویی زهک با کاربری فرهنگی‌هنری و اقامتی‌پذیرایی با اعلام نام مهین‌دخت ناروئی‌نژاد به‌نام برنده به مرحله پایانی بررسی فنی و اقتصادی شرکت‌کنندگان در فراخوان یادشده رسیدند.

بنابر اعلام کمیسیون مزایده‌های صندوق توسعه، علیرضا فرمهینی فراهانی برنده فراخوان عمارت امیر مفخم خمین استان مرکزی با کاربری فرهنگی‌اقامتی و پذیرایی و علیرضا شریف نیز برنده خانه حکیم‌باشی کاشان با کاربری بهداشتی‌درمانی (مرکز طب سنتی)، فرهنگی‌اقامتی و پذیرایی شد.

بازدید دکتر مونسان از محوطه تاريخى خله‌كوه تاكستان

مقاله قبلی

رونمایی از دندان انسان نئاندرتال در قزوین با حضور دکتر مونسان

مقاله بعدی

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *