بین الملل

برنامه «همه یونان یک فرهنگ» در تابستان 1400 برگزار می‌شود

0
برنامه «همه یونان یک فرهنگ» در تابستان 1400 برگزار می‌شود

به گزارش میراث آریا، افراد حقیقی و حقوقی از نیمه اول دی ماه تا نیمه‌های اسفندماه (اوایل ماه مارس) فرصت دارند برنامه‌های خود را برای این سامانه ارسال کنند.

این برنامه در سال گذشته هم اجرا شد و توانست در اوج دوران شیوع کرونا به موفقیت‌هایی برسد، به طوری که بسیاری از برنامه‌های هنری در فصل تابستان و در فضای باز، با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد و شهرهای کوچک و حومه نیز سهم مهمی در این راستا ایفا کردند.

لیتا مندونی، وزیر فرهنگ و ورزش یونان، چندی پیش در این خصوص گفت: «همانطور که از ابتدا گفته‌ایم، تمام پیشنهادهای ارائه‌شده تحت عنوان «همه یونان یک فرهنگ» برای سال 2021 میلادی باید در این پرتال ثبت و توسط یک هیئت ویژه در این وزارتخانه مورد بررسی قرار گیرد. هر سازمان یا ارگانی که دارای شماره عضویت در وزارت فرهنگ و ورزش یونان باشد می‌تواند دو پیشنهاد و هر هنرمند مستقل فقط می‌تواند یک پیشنهاد برای حضور در این برنامه ارائه کند. موسسات، مراکز هنری و اشخاصی که دارای شماره عضویت هستند و پیشنهادات آنها انتخاب شود، می‌توانند یک قرارداد سه‌ماهه با وزارت فرهنگ و ورزش امضا کنند و بعد از سه ماه (بعد از فصل تابستان) حق مالکیت استفاده از تولیداتشان به خود‌ آنها واگذار خواهد شد و می‌توانند به هر نحوی که صلاح بدانند از تولیدات هنری خود بهره‌برداری کنند.»

قرار است بودجه‌ای نزدیک به 1 میلیون و 800 هزار یورو برای این برنامه در نظر گرفته شود که بر اساس اولویت‌های مطرح‌شده از سوی هیئت بررسی و میران خلاقیت طرح‌های پیشنهادی توزیع خواهد شد. این طرح‌ها در قالب موسیقی، تئاتر، حرکات موزون، هنرهای نمایشگاهی و سایر فعالیت‌های هنری پذیرفته می‌شوند و باید حول یک یا چند مورد از این موضوعات باشند:

  • داستان‌های افسانه‌ای یونان
  • تراژدی‌های یونان باستان
  • هنرهای تزئینی، شمایل‌گرایی، و آثار معماری مهم دوران بیزانس
  • آثار هنری مربوط به قرون وسطی و رنسانس.
  • آثار هنری مربوط به دوران کلاسیک و رمانتیک
  • ادبیات یونان و جهان
  • فرهنگ شهر و شهروندی

برنامه‌های انتخاب‌شده از تیرماه تا مهرماه سال 1400 در سال‌های روباز و محل‌های ویژه در برای این منظور در نظر گرفته شده است، برگزار خواهند شد و شرکت در آنها برای عموم مردم آزاد خواهد بود.

2020 بدترین سال در تاریخ گردشگری

مقاله قبلی

امضای تفاهم‌نامه موزه ملی ایران و نیکاراگوئه به صورت مجازی

مقاله بعدی

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *