بوشهر
با حضور دکتر مونسان

تفاهم‌نامه مرمت، احیا و بهره‌برداری از عمارت حاج‌رئیس بوشهر به امضا رسید

0
تفاهم‌نامه مرمت، احیا و بهره‌برداری از عمارت حاج‌رئیس بوشهر به امضا رسید

به‌گزارش میراث آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بوشهر، این تفاهم‌نامه شامگاه امروز دوشنبه 13 بهمن 99 بین اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر (مالک عمارت) و صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی با حضور دکتر علی‌اصغر مونسان در محل بازارچه صنایع‌دستی مبارکی به امضا رسید.

با امضای این تفاهم‌نامه، اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در خصوص مرمت، احیا، نگهداری و حق بهره‌برداری از بنای تاریخی عمارت حاج‌رئیس را به صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی تفویض کند.

همچنین صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی برای شناسایی و جذب سرمایه‌گذار و بهره‌برداری، به منظور اجرای این تفاهم‌نامه متعهد است بر اساس قوانین حاکم خود، نظارت بر مرمت و بهره‌برداری بنا را به عهده بگیرد.

عمارت حاج‌رئیس یکی از بناهای ثبتی استان با ۵۰۰۰ مترمربع، ۵ حیاط مرکزی و ۵۰ اتاق است که در سه طبقه به شکل بناهای ترکیبی ساخته شده و در گذشته با کاربری تجاری و مسکونی، در حاشیه خلیج فارس مورد استفاده بوده است.

دکتر مونسان یک هتل ‌آپارتمان را در عسلویه افتتاح کرد

مقاله قبلی

دکتر مونسان یک مرکز گردشگری ساحلی را در بوشهر افتتاح کرد

مقاله بعدی

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *