صنایع‌دستی
با حضور معصومه ابتکار و پویا محمودیان

افتتاحیه پنجمین جشنواره صنایع‌دستی فجر فردا برگزار می‌شود

0
افتتاحیه پنجمین جشنواره صنایع‌دستی فجر فردا برگزار می‌شود

به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، این مراسم فردا ساعت 8 صبح در محل موزه ملی ایران با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده، پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و جمعی از هنرمندان و فعالان حوزه صنایع‌دستی برگزار خواهد شد.

در این دوره از جشنواره به شش هنرمند برگزیده، نشان سرو سیمین ویژه جشنواره فجر صنایع‌دستی به‌همراه جایزه غیرنقدی و به شش هنرمند برگزیده دیگر دیپلم افتخار و جایزه غیرنقدی اعطا خواهد شد.

همچنین در این مراسم دو نفر از بانوان هنرمند که در نمایشگاه و مسابقه مجازی صنایع‌دستی برگزیده دنیا به نمایندگی از منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی شرکت کرده بودند و حائز رتبه شدند، تجلیل خواهند شد.

در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه صنایع‌دستی فجر، آثار تعدادی از هنرمندان فقید نیز به نمایش درخواهد آمد.  

به‌نمایش درآوردن آخرین دستاوردهای صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ایران، آشنایی با هنرمندان جوان و کشف استعدادهای نو در عرصه صنایع‌دستی،  ایجاد فضایی برای مواجهه بی‌واسطه مخاطبان با آثار صنایع‌دستی و ارتباط با هنرمندان از اهداف برگزاری این جشنواره است.

ساعت بازدید از نمایشگاه آثار پنجمین جشنواره صنایع‌دستی فجر  از ساعت ۱۰ تا ۱۴:۳۰ دقیقه به جز پنجشنبه و جمعه‌ها و ایام تعطیل است و علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه به محل موزه ملی ایران مراجعه کنند.

در این نمایشگاه حدود 300 اثر از 150 هنرمند به‌نمایش در خواهد آمد و مراسم اختتامیه نیز ۱۰ اسفندماه ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.

 

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *