گردشگری

افتتاح 2 اقامتگاه سنتی و یک هتل در کاشان با حضور دکتر مونسان

0
افتتاح 2 اقامتگاه سنتی و یک هتل در کاشان با حضور دکتر مونسان

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اصفهان، دکتر علی‌اصغر مونسان ظهر روز سه‌شنبه 12 اسفندماه 99 در جریان سفر به شهر کاشان، با همراهی مسئولان محلی، دو اقامتگاه سنتی و نیز یک هتل در این شهر را به‌صورت رسمی افتتاح کرد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سفر به کاشان اقامتگاه سنتی «سرای گیواک» را که در زمینی به مساحت 300 متر‌مربع و با زیربنای 570 مترمربع و سرمایه‌ای بالغ‌بر 70میلیارد ریال ایجاد شده را افتتاح کرد، با بهره‌برداری از این اقامتگاه، برای 20 نفر اشتغال‌زایی ایجاد شده است.

همچنین اقامتگاه سنتی «عمارت پلوس» که در زمینی به مساحت 400 متر‌مربع و زیربنای 750 مترمربع و با سرمایه‌ای بالغ‌بر 100میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای  20 نفر احداث شده نیز با حضور دکتر مونسان به بهره‌برداری رسید.

هتل «وندای کی آشیان» نیز هم‌زمان با سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افتتاح شد.

این هتل در زمینی به مساحت 4480 مترمربع و زیربنای 30000 مترمربع با ظرفیت اقامت 110 نفر و همچنین ظرفیت پذیرایی برای 860 نفر احداث شده است.

این هتل همچنین سالن اجتماعاتی به ظرفیت 1720نفر و 39 اتاق دارد و با افتتاح آن برای 120 نفر اشتغال‌زایی ایجاد شده است.

این سه مرکز اقامتی در مجموع با سرمایه‌گذاری 5هزارو 170 میلیارد ریالی و اشتغال‌زایی برای بیش از 150 نفر در کاشان به بهره‌برداری رسیده و با افتتاح آن‌ها 160 تخت به مجموع تخت‌های اقامتی شهرستان اضافه خواهد شد. 

تیموری: بخشنامه مسترد نشدن پول به مسافران صحت ندارد

مقاله قبلی

6500میلیارد ریال تسهیلات کرونایی به صنعت گردشگری پرداخت شد/ هتل‌کاروانسراها مورد علاقه گردشگران است

مقاله بعدی

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *