میراث‌فرهنگی
با ارسال پیامی

معاون میراث‌فرهنگی کشور در گذشت امیری اردکانی را تسلیت گفت

0
معاون میراث‌فرهنگی کشور در گذشت امیری اردکانی را تسلیت گفت

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، در پیام محمدحسن طالبیان آمده است:

«انالله و انا الیه راجعون

با نهایت تاسف در آغازین روزهای سال نو کوچ استاد امیری اردکانی از صاحب‌نظران و پیشکسوتان مرمت و معماری کشور باردیگر جامعه میراث‌فرهنگی را متاثر کرد.

این استاد مرمت و معماری که به حق یکی از شخصیت‌های ارزنده، فرهیخته و فرزانه نام آشنا در بین اهل حرفه و برنده جایزه آقاخان در حوزه مرمت بناهای تاریخی استان یزد بود، دغدغه حفاظت از بافت کهن، بناها و خانه‌های تاریخی شهر و استان یزد را داشت.

وی از جمله چهره‌های شناخته شده مرمت بناها و بافت تاریخی استان یزد که معتقد بود شهر تاریخی و جهانی یزد از مولفه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، باستان‌شناختی، مردم‌شناختی، روان‌شناختی و.... برخوردار است که با مدیریت، همراهی و اگاهی اقشار جامعه می‌توان در حفاظت و صیانت از آن گام برداشت.

ضایعه درگذشت این استاد فرهیخته را به جامعه علمی و میراث‌فرهنگی کشور، همکاران و شاگردان وی تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای روح بزرگ این مرد نیک و انسان شریف رحمت واسعه الهی و برای خانواده و بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم. یاد و نامش گرامی.»

مراتب ثبت 17 میراث ناملموس به استاندار قم ابلاغ شد

مقاله قبلی

اعلام ساعات بازدید از موزه ملی قرآن در ایام نوروز ۱۴۰۰

مقاله بعدی

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *