میراث‌فرهنگی

بررسی 20 اثر در جلسه کمیته تشخیص نفایس ملی و تصویب کاربری هم شأن اثر

0
بررسی 20 اثر در جلسه کمیته تشخیص نفایس ملی و تصویب کاربری هم شأن اثر

به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، ششمین جلسه کمیته تشخیص نفایس ملی و تصویب کاربری هم شأن اثر به ریاست محمدحسن طالبیان معاون‌میراث‌فرهنگی کشور صبح امروز شنبه 11 اردیبهشت 1400 با حضور اعضای کمیته به شکل حضوری و مدیران‌کل استان‌ها به شکل ویدئوکنفرانس در سالن فجر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد.

از استان اردبیل خانه تاریخی آصف و از استان آذربایجان شرقی خانه معبودی مورد بررسی قرار گرفت و واگذاری بهره‌برداری بلامانع اعلام شد، همچنین از این استان خانه امیرپرویز، خانه پروین اعتصامی و خانه علوی با نظر اعضای کمیته، رأی بر حفظ کاربری فعلی به عنوان موزه و صرفا با واگذاری مدیریت بهره‌برداری آن موافقت شد.

از استان اصفهان با واگذاری بهره‌برداری باغ برج علی اکبری، عصارخانه شهید عصاری، خانه سالک، خانه حکیم‌باشی، خانه شیبانی، خانه اخباری و قلعه قورتان موافقت شد و در خصوص حمام خسرو آقا قرار شد در جلسه آینده پس از بررسی برنامه بازسازی، مجددا تصمیم‌گیری شود، همچنین باید مالکیت بنای عصارخانه شیخ بهایی نیز  تعیین تکلیف شود.

واگذاری بهره‌برداری رباط سنگی امین‌آباد فیروزکوه با نظر اعضای کمیته با کاربری بوم‌گردی بلامانع اعلام شد.

از استان کرمانشاه حمام نظام با کاربری حمام ایرانی و فرهنگی‌‌پذیرایی، خانه رنده‌کش با کاربری فرهنگی‌موزه‌ای و خانه حاج آخوند با کاربری فرهنگی‌پذیرایی مورد بررسی قرار گرفت.

با بررسی‌های انجام‌شده در این نشست آثار تاریخی یادشده قابل واگذاری برای بهره‌برداری شناخته شد.

مراتب ثبت ملی 6 میراث ناملموس به استاندار قزوین ابلاغ شد

مقاله قبلی

پیام تبریک دکتر مونسان به‌‌مناسبت روز ملی خلیج‌فارس

مقاله بعدی

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *