صنایع‌دستی
دکتر مونسان از نمایشگاه «خط عشق» بازدید کرد

ارائه 40 تابلوی قرآنی با تلفیق تکنیک‌های معرق، مشبک و خاتم و رونمایی از یک ابداع هنری

0
ارائه 40 تابلوی قرآنی با تلفیق تکنیک‌های معرق، مشبک و خاتم و رونمایی از یک ابداع هنری

به گزارش خبرنگار میراث‌آریا، دکتر علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ظهر امروز شنبه 18 اردیبهشت 1400 از نمایشگاه «خط عشق» که به مناسبت ماه مبارک رمضان در سالن هشتی وزارتخانه برگزار شد، بازدید کرد.

در این نمایشگاه 40 تابلوی قرآنی با خط عثمان‌طاها از بخش‌های مختلف قرآن که به صورت تلفیق تکنیک‌های معرق، مشبک و خاتم توسط استاد برجسته مرتضی آتش‌پنجه در مقیاس 100 در 120 ساخته شده به نمایش درآمد.

تابلوی ضربت خوردن حضرت علی علیه السلام که نقاشی آن توسط سید مرتضی حسینی کشیده شده و توسط آتش‌پنجه کار معرق روی آن صورت گرفته از دیگر آثار ارائه شده در این نمایشگاه بود.

از دیگر بخش‌های این نمایشگاه می‌توان به رونمایی از یک ابداع هنری که در مراحل ثبت اختراع قرار دارد، اشاره کرد.

آتش‌پنجه در این خصوص به خبرنگار میراث‌آریا گفت: «من یک هنر جدید را ابداع کرده‌ام که امروز برای اولین‌بار در حضور دکتر مونسان از آن رونمایی شد. این ابداع تلفیقی از نقاشی و صنایع‌دستی است و هم‌اکنون در مرحله ثبت اختراع قرار دارد. توضیحات بیشتر در این خصوص را پس از ثبت ارائه خواهم داد.»

او همچنین در خصوص تابلوهای قرآنی به نمایش درآمده در این نمایشگاه بیان کرد: « ارائه این 40 تابلو به طور کامل در یک نمایشگاه امروز برای اولین بار اتفاق افتاد. این تابلوها با خط عثمان طاها و تلفیقی از معرق، مشبک و خاتم در مقیاس 100 در 120 ساخته‌ شده‌اند و پنج سال ساخت آن‌ها زمان برده است.»

آتش‌پنجه افزود: « هم اکنون در حال کار روی مجموعه قرآن کریم هستم که به صورت 604 تابلو در ابعاد 80 در 100 ارائه خواهد شد. تمام خط‌های آن را برش زده‌ام و آماده است، برای شروع مرحله بعدی که زمان‌بر و هزینه‌بر است فعلا دست نگه داشته‌ام.»

حذف شرط تمدید کارت مهارت فنی برای بیمه هنرمندان صنایع‌دستی

مقاله قبلی

تسلیت معاون صنایع‌دستی به مناسبت درگذشت مجید ملک‌زاده

مقاله بعدی

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *