چهارمحال و بختیاری

ششمین دوره داوری مُهر اصالت محصولات صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

0
ششمین دوره داوری مُهر اصالت محصولات صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

به گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری، مهرداد رئیسی روز شنبه 26 اردیبهشت‌ماه 1400 با اعلام این خبر تأکید کرد: زمان ثبت‌نام و ارسال آثار هنرمندان ویژه این برنامه از 28 فروردین‌ماه سال‌جاری آغاز شده و تا پایان تیرماه امسال ادامه دارد.

وی افزود: برنامه داوری استانی آثار هنرمندان چهارمحال و بختیاری در مردادماه سال‌جاری برگزار خواهد شد.

رئیسی تصریح کرد: استفاده از مواد مصرفی مرغوب در تولید، حفظ حقوق مالکیت معنوی در طراحی و تولید، توجه به کیفیت مطلوب اثر درفرآیند تولید و محصول نهایی و همچنین رعایت طراحی مناسب و اصولی از مهم‌ترین معیارهای ارزیابی آثار در ششمین دوره داوری مُهر اصالت محصولات صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری به‌شمار می‌رود.

وی با اشاره به ضوابط مشارکت در برنامه نشان مرغوبیت محصولات صنایع‌دستی یادآور شد: آثار دارای تولید انبوه و نیمه‌انبوه در این برنامه ارزیابی می‌شود و هر هنرمند تنها مجاز به ارسال 2 اثر در سال 1400 است.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: گواهی مُهر اصالت ملی فقط مخصوص اثر است و به مختص تولیدکننده نیست.

وی گفت: گروه‌های شرکت‌کننده در ششمین دوره داوری مُهر اصالت محصولات صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری نباید بیش از سه نفر باشند و در صورت گرفتن مُهر اصالت ملی، گواهی به‌صورت مشترک برای گروه صادر می‌شود.

رئیسی اظهار کرد: همچنین مُهر اصالت واحدهای کارگاهی دارای پروانه تولید برای کارگاه صادر می‌شود و به‌نام شخص یا اشخاص شاغال در آن کارگاه نخواهد بود.

وی افزود: متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیل فرم‌های مربوط به برنامه ششمین دوره داوری مُهر اصالت محصولات صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری می‌توانند به واحد توسعه و ترویج معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان واقع در بلوار فارابی شمالی مراجعه کنند و یا با شماره تلفن 03833342912 داخلی 211 تماس بگیرند.

رئیسی به وجود ۱۲ هزار هنرمند صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در چهارمحال و بختیاری و فعالیت 5500 تا 6 هزار نفر از آنان اشاره و تصریح کرد: تاکنون ۴۷ اثر صنایع‌دستی استان مُهر اصالت دریافت کرده‌اند.

عملیات اجرایی تکمیل زیرساخت‌های گردشگری پارک گندمکار آغاز شد

مقاله قبلی

بخش‌هایی از قلعه تاریخی شلمزار مرمت شد

مقاله بعدی

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *