بین الملل

وبینار تخصصی UNWTO با موضوع سنجش رضایت محلی ساکنان از گردشگری در دوران کرونا

0
وبینار تخصصی UNWTO با موضوع سنجش رضایت محلی ساکنان از گردشگری در دوران کرونا

به‌گزارش میراث‌آریا، سازمان جهانی گردشگری قصد دارد وبیناری با موضوع سنجش رضایت محلی ساکنان از گردشگری در دوران کرونا برگزار کند. رفاه جوامع میزبان هنگام سنجش تأثیر گردشگری در سطح مقصد بسیار مهم است. جوامع می‌توانند از طریق ایجاد مشاغل، افزایش فعالیت‌های اقتصادی و بهبود خدمات اجتماعی تاثیر مثبت و از طریق استرس یا آسیب به منابع محلی و ارزش‌های فرهنگی، تأثیر منفی از گردشگری داشته باشند. تغییر در سطح رضایت می‌تواند یک هشدار اولیه در مورد حوادث احتمالی و وسیله‌ای برای کسب اطلاعات در مورد مشکلات پیش رو ها به منظور پیشگیری از هر گونه صدمه و آسیبی به شمار رود.

این وبینار در مورد تجربیات و آموزه‌های برخی اعضای شبکه بین‌المللی پایش گردشگری پایدار (INSTO) بحث خواهد کرد. مشاهدات این اعضا در مورد روش‌های تولید پرسشنامه، شیوه‌های نظرسنجی و مصاحبه و همچنین تأثیر بالقوه نتایج در بهبود گردشگری در مقصد، بینش‌هایی را در اختیار شرکت‌کنندگان خواهد گذاشت.

این وبینار به مدت 60 دقیقه، در تاریخ 25 می 2021، برابر با 4 خردادماه 1400، از ساعت 12 به وقت مادرید برگزار خواهد شد و ثبت نام از طریق این لینک برای اعضا و افراد وابسته INSTO، کشورهای عضو UNWTO  اعضای وابسته میسر خواهد بود.

در این نشست، بعد از سخنرانی اولیه دیرک گلاسر، مدیر دپارتمان توسعه گردشگری پایدار در UNWTO، میشل وُلگر، استاد دانشگاه کورتین، درباره وضعیت گردشگری در جنوب شرقی استرالیا می‌پردازد. سپس جیاوی جیانگ به ارائه توضیحاتی در مورد گردشگری پایدار در چین می‌پردازد و در انتها گابرین باسترا اولوریز، تاثیر گردشگری بر کسب‌وکارها در اسپانیا را بررسی می‌کند.

حماسه ایران در موزه ویکتوریا و آلبرت لندن

مقاله قبلی

همه‌گیری کرونا و رونق گردشگری محلی و منطقه‌ای

مقاله بعدی

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *