گردشگری

گردهمایی داخلی خودروهای اسپرت در البرز برگزار شد / برپایی نمايشگاه خودروهای تاریخی و کلاسیک

0
 گردهمایی داخلی خودروهای اسپرت در البرز برگزار شد / برپایی نمايشگاه خودروهای تاریخی و کلاسیک

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران، این برنامه به مناسبت آغاز دهه کرامت و ‌میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) توسط حوزه اتومبیل‌رانی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی و هیئت موتورسواری و اتومبیل‌رانی استان البرز در پیست موتورسواری و اتومبیل‌رانی مجموعه ورزشی انقلاب اجرا شد.

ایجاد انگیزه و فضای مناسب برای علاقه‌مندان و شرکت در نمایشگاه‌ها و‌ همایش‌های خودرویی از مهم‌ترین وظایف حوزه اتومبیل‌رانی کانون در سراسر کشور است. در همین راستا به زودی شاهد برگزاری چنین گردهمایی‌های باشکوهی در سایر استان‌ها نیز خواهیم بود.

کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی در صدد است که بزرگ‌ترین گردهمایی ملی خودروهای اسپرت و تیونینگ را در تابستان ۱۴۰۰ برگزار کند.

برپایی نمایشگاه خودروهای کلاسیک

همچنین نمایشگاه شماره دو خودروهای کلاسیک و تاریخی با هدف جلب توجه عموم جامعه به اهمیت حفظ و صیانت از این نوع خودروها در استان البرز بر پا شد.

حسین اربابی مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی درخصوص این نمایشگاه گفت: «تلاش برای حفظ و توسعه وسیله های نقلیه تاریخی از جمله اهداف ایجاد نمایشگاه‌های دائمی خودروهای کلاسیک است که فرصت مناسبی را برای شناسایی و صیانت از این بخش از میراث صنعتی کشورمان فراهم می‌کند.»

در مراسم افتتاح این نمایشگاه، احکام مسئولان کمیته خودروهای کلاسیک استان البرز نیز اهدا شد.

 برگزاری دوره مربی‌گری و دانش‌افزایی تورینگ و سافاری

نخستین دوره آموزشی مربی‌گری و دانش‌افزایی تورینگ و سافاری نیز در راستای توسعه فعالیت‌های اتومبیل‌رانی و گردشگری روزهای ۲۰ و ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ از سوی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی و با همکاری فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی به مربی‌گری مهرداد قزوینیان و نورالدین هاشمی در محل آکادمی بین‌المللی فدراسیون اجرایی شد.

حسین اربابی مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی درباره این دوره نیز گفت: «دوره آموزش مربی‌گری و دانش‌افزایی تورینگ و سافاری همزمان با چهارمین سالگرد امضای تفاهم‌نامه همکاری میان کانون و فدراسیون، با هدف هم‌افزایی امکانات دو طرف، توسعه فعالیت‌ها و برنامه‌های موتورسواری واتومبیل‌رانی، ترویج  سفرهای مسئولانه دردوران کرونا و ارتقای دانش و مهارت فعالان و ورزشکاران، برگزار شد.»

آموزش در خصوص گردشگری ایمن، طبیعت‌گردی، نحوه صحیح استقرار در طبیعت، آشنایی بیشتر با انواع خودروهای دو دیفرانسیل، آشنایی با جغرافیای ایران، حیات وحش، قوانین تورگردانی و کاهش صدمات ناشی از عدم دانش در سفرهای طبیعت‌گردی و کاهش تصادفات جاده‌ای از محورهای اصلی دوره بود.»

در پایان دوره به شرکت‌کنندگان گواهینامه رسمی ارائه شد.

افتتاح یک بوتیک هتل فاخر در تبریز با حضور دکتر مونسان

مقاله قبلی

بهره‌مندی از فرصت طلایی نمایشگاه اکسپو دبی همزمان با بازگشایی مرزها

مقاله بعدی

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *