بین الملل
یونسکو برگزار می‌کند

مسابقه عکاسی «چشمان جوانان در جاده‌های ابریشم»

0
مسابقه عکاسی «چشمان جوانان در جاده‌های ابریشم»

به‌گزارش میراث‌آریا، مسابقه بین‌المللی عکس یونسکو با عنوان «چشمان جوانان در جاده‌های ابریشم» فرصتی مهیج برای جوانان سراسر جهان فراهم می‌کند تا برداشت خود از میراث مشترک جاده‌های ابریشم را از طریق لنز دوربین به اشتراک گذاشته و درک بیشتری از میراث‌فرهنگی مشترک و هویت‌های کثرت‌گرایانه ناشی از تعاملات و تبادلات در امتداد جاده‌های ابریشم داشته باشند. از آنجا که هنرهای تجسمی و به ویژه عکاسی توسط جوانان امروزی اغلب به عنوان ابزاری قدرتمند برای برقراری ارتباط و ابراز وجود مورد استفاده قرار می‌گیرد، این مسابقه می‌تواند جذابیت‌های فراوانی برای قشر جوانان داشته باشد.

جاده‌های ابریشم منطقه‌ای گسترده و متشکل از شبکه‌ای از مسیرهای دریایی و زمینی است که از آسیای شرقی، آسیای جنوبی و جنوب شرقی آسیا سرچشمه می‌گیرند، از زیر قاره آسیای میانه، استپ روسیه، فلات ایران و آناتولی و شبه جزیره عربستان عبور می‌کنند و همچنین از شمال آفریقا و شمال شرقی آفریقا، از تانزانیا تا مراکش کشیده شد‌اند. علاوه بر این، قبل از رسیدن به فرانسه و اسپانیا، از اروپای شرقی و جنوبی نیز عبور می‌کنند.

در چارچوب برنامه جاده‌های ابریشم یونسکو و در راستای اهداف برنامه مدیریت تحولات اجتماعی یونسکو (MOST)، برنامه جوانان یونسکو از بخش علوم اجتماعی و انسانی یونسکو، سومین دوره مسابقه عکاسی چشمان جوانان در جاده‌های ابریشم را از ۲۴ مه تا ۲۴ آگوست ۲۰۲۱ (برابر با ۳ خرداد تا ۲ شهریور ۱۴۰۰) برگزار می‌کند. این مسابقات برای دو گروه سنی ۱۴ تا ۱۷ سال سال و ۱۸ تا ۲۵ سال برگزار و از شرکت‌کنندگان دعوت شده که عکس‌های خود را که به بهترین وجه میراث مشترک جاده‌های ابریشم را در خصوص دو موضوع «پارچه و لباس» و «مبادلات بین‌فرهنگی در زمان کوید -۱۹ از جمله در زمینه منسوجات و پوشاک» به نمایش می‌گذارند، ارسال کنند. 

اعضای کمیته داوری، عکس‌های ارسالی را بررسی کرده و برندگان را از هر یک از رده‌های سنی انتخاب می‌کنند. مسابقه با انتخاب سه برنده از هر رده سنی و اهدای جوایز به آن‌ها به پایان می‌رسد. جایزه رتبه اول یک دوربین حرفه‌ای، جایزه رتبه دوم یک دوربین نیمه‌حرفه‌ای و جایزه رتبه سوم یک دوربین دیجیتال با مدل استاندارد خواهد بود. علاوه بر این، با در نظر گرفتن محدودیت‌های کرونایی، هزینه سفر تمامی برندگان برای شرکت در مراسم اعطای جوایز پرداخت خواهد شد و با مجوز یونسکو افراد زیر ۱۷ سال نیز با همراهی یکی از اعضای خانواده می‌توانند در مراسم شرکت کنند.

برای ثبت نام در این مسابقه روی این لینک کلیک کنید.

سوالات خود را می‌توانید با تماس با این نشانی بپرسید.

* مترجم: نسرین عظیمی‌پناه

آیا گردشگری واکسن حرکتی اخلاقی است؟

مقاله قبلی

برگزاری 4هزار رویداد در روز میراث‌فرهنگی و طبیعی در چین

مقاله بعدی

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *