گردشگری
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد کرد

تبدیل ایستگاه‌های متروک راه‌آهن سراسری به هتل و بوم‌گردی

0
تبدیل ایستگاه‌های متروک راه‌آهن سراسری به هتل و بوم‌گردی

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از ایرنا، سعید رسولی عصر یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ با تبریک ثبت جهانی راه‌آهن سراسری ایران، گفت: «راه‌آهن سراسری ایران به طول ۱۴۰۰ کیلومتر در چهل و چهارمین اجلاس کمیته میراث‌فرهنگی یونسکو ثبت جهانی شد. راه‌آهن ایران بلندترین راه‌آهن و طولانی‌ترین شبکه ریلی ثبت شده در جهان است ضمن اینکه پنجمین کشور هستیم که راه‌آهن آن ثبت جهانی می‌شود.» 

به گفته رسولی، راه‌آهن ایران اولین راه‌آهن در غرب آسیا و اولین میراث صنعتی ایران است که امروز به ثبت جهانی رسید. 

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از جمله مزایای ثبت جهانی راه‌آهن ایران را تقویت گردشگری ریلی و کسب درآمد از صنعت ریلی برای کشور خواند و گفت: «ساختمان‌ها و ایستگاه‌های متروکه مسیر می‌توانند با استفاده از این فرصت توسط بخش خصوصی به هتل و بوم‌گردی تبدیل شوند. شرکت راه‌آهن هم با هدف حمایت از توسعه گردشگری ریلی از بخش غیردولتی برای سرمایه‌گذاری در این زمینه حمایت می‌کند.» 

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی این اثر ارزشمند می‌تواند مقصد گردشگری قرار گیرد وعلاوه بر رونق اشتغال، درآمدزایی ارزی را در کریدور شمال وجنوب کشور فراهم کند. 

پرونده راه‌آهن سراسری ایران در چهل و چهارمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به‌عنوان بیست و پنجمین اثر میراث‌فرهنگی ملموس ایران در فهرست جهانی یونسکو ثبت شد.

فعالیت ۴ساله شرکت توسعه گردشگری ایران بررسی شد

مقاله قبلی

معرفی و ارائه برنامه‌های تدارک دیده شده برای اکسپو دبی ۲۰۲۰

مقاله بعدی

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *