اردبیل

آیین بزرگداشت روز ملی شیخ صفی‌الدین اردبیلی برگزار شد

0
آیین بزرگداشت روز ملی شیخ صفی‌الدین اردبیلی برگزار شد

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل، در گرامیداشت روز چهارم مرداد، آیین بزرگداشت شیخ صفی‌الدین اردبیلی با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و برخی مسئولان استانی و جمعی از اهالی فرهنگ و ادب در مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی برگزار شد.

در این مراسم در کنار برنامه‌های سخنرانی پیرامون نقش تاریخی خاندان صفویه و تاثیر ثبت روز چهارم مردادماه به عنوان روز بزرگداشت شیخ صفی‌الدین اردبیلی در تقویم رسمی کشور، استاد عسگر شاهی، شاعر بنام و پرآوازه اردبیلی به شعرسرایی در این زمینه پرداخت.

مراسم با شور و حال خاصی در این مجموعه جهانی برگزار و جایگاه صفویان در تاریخ کشور و تشکیل حکومت شیعی و یکپارچه در ایران توسط این خاندان تبیین و بر نقش پررنگ اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل در ثبت روز چهارم مرداد به عنوان روز بزرگداشت شیخ صفی‌الدین اردبیلی تاکید شد.

رونمایی از کتاب بقعه‌های خاندان دوران صفویه(معماری، مذهب و قدرت در ایران مدرن) و رونمایی از پوستر فراخوان جشنواره جامع فرهنگی و هنری استان اردبیل دیگر بخش آیین بزرگداشت روز ملی شیخ صفی‌الدین اردبیلی و نکوداشت هفته استان اردبیل بود.

چهارم مردادماه مصادف با استقرار خاندان صفویه در ایران با موافقت شورای فرهنگ عمومی کشور در ۹ مردادماه ۱۳۸۹ به روز بزرگداشت شیخ صفی‌الدین اردبیلی نامگذاری شد و اردبیل در تقویم رسمی کشور روز 4 مرداد را از آنِ خود کرد.

بقعه شیخ کشف‌الدین انصاری خلخال مرمت می‌شود

مقاله قبلی

بهره‌برداری از پروژه‌های مرتبط با مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین در هفته اردبیل

مقاله بعدی

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *