میراث‌فرهنگی

پیام تبریک نماینده شهرستان پاوه و اورامانات به مناسبت ثبت جهانی منظر فرهنگی اورامانات/ هورامان

0
پیام تبریک نماینده شهرستان پاوه و اورامانات به مناسبت ثبت جهانی منظر فرهنگی اورامانات/ هورامان

به‌گزارش میراث‌‌آریا، در پیام آرش زره‌‌تن لهونی آمده است:

«خوشبختانه امروز شاهد رویداد مهم ثبت جهانی منظر فرهنگی اورامانات/ هورامان در چهل‌و‌چهارمین نشست عمومی کمیته میراث جهانی در چین بودیم. مایه مباهات است که این منطقه و منظر فرهنگی آن به دلیل ویژگی‌ها و شاخص‌های منحصر به فرد و برجسته، با کم‌ترین چالش و با وفاق کلیه اعضای کمیته میراث جهانی در برابر دیدگان جهانیان به‌عنوان میراث بشری قلمداد شد.

امیدوارم که صلح و آرامش جهانی که یکی از مواهب ثبت جهانی و ایجاد بستری برای گفتگو بین فرهنگ‌ها است از امروز هرچه بیشتر جاری شده و اورامانات به عنوان نمونه‌ای خارق‌العاده از تنوع فرهنگی و غنای طبیعی و تجلی سرزمینی، پیام‌آور این صلح و دوستی به جهان باشد.

عمیقا این دستاورد بزرگ را به تمامی ملت ایران، فرهنگ ‌دوستان و به‌ویژه مردم شریف و نجیب اورامانات/ هورامان تبریک می‌گویم و از همراهی و همکاری خوب مردم اصیل منطقه، معتمدین، روحانیون، نخبگان، تشکل‌ها و انجمن‌های مردم نهاد و نیز پیگیری و تلاش‌های وزیر محترم میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و حوزه معاونت میراث‌فرهنگی، استانداران، نمایندگان مجلس فعلی و پیشین و نیز سایر مسئولان مرتبط تقدیر و تشکر می‌کنم.

امید است دولت ضمن اهتمام ویژه در حفظ ارزش‌های منحصر به‌فرد اورامانات، زیرساخت‌های لازم جهت حضور گردشگران داخلی و خارجی را فراهم کند.»

 

 

اورامانات نمایانگر سنت‌های فرهنگی و تمدن زنده‌ و ارتباط دوسویه با طبیعت

مقاله قبلی

پیام معاون میراث‌فرهنگی کشور به مناسبت ثبت جهانی هورامان/اروامانات

مقاله بعدی

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *