چهارمحال و بختیاری

تصویب کلیات مطالعات بررسی فرصت‌های گردشگری کارون

0
تصویب کلیات مطالعات بررسی فرصت‌های گردشگری کارون

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری، مهرداد جوادی روز شنبه ۴ دی‌ماه ۱۴۰۰ با اعلام این خبر تأکید کرد: «مطالعات گردشگری کارون ۴ با محوریت سد کارون ۴ در شهرستان‌های اردل و لردگان از توابع چهارمحال و بختیاری به تصویب رسید.» 

او افزود: «بر این اساس، ضمن بررسی ظرفیت‌ها و منابع گردشگری شهرستاهای اردل و لردگان با استفاده از طبقه‌بندی اطلاعات جی. آی. اس. (GIS)، استانداردها و معیارهای گردشگری بهترین اراضی برای استقرار ۱۲ گونه از تأسیسات گردشگری در این حوزه در نظر گرفته شد.» 

جوادی تصریح کرد: «این تأسیسات گردشگری شامل هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، کمپ‌ها، مراکز تفریحی، سرگرمی و سلامت، اقامتگاه‌های بومگردی، مجتمع‌های اقامتی و سایر تاسیسات زیرساخت‌های گردشگری است.» 

او یادآور شد: «این بسته‌های سرمایه‌گذاری پس از تدوین و سپری شدن مراحل قانونی، در اختیار سرمایه‌گذاران واجد شرایط در حوزه گردشگری ارائه می‌شود.» 

جوادی اضافه کرد: «افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری، رونق اقتصادی، بهبود وضعیت معیشت مردم و ارتقای کمی و کیفی زیرساخت‌های گردشگری از مهم‌ترین مزیت‌های سرمایه‌گذاری حوزه کارون ۴ در شهرستان‌های اردل و لردگان به‌شمار می‌رود.»

صدور 1305 مجوز صنایع‌دستی در چهارمحال و بختیاری

مقاله قبلی

بخش خصوصی برای 11 طرح گردشگری در چهارمحال و بختیاری سرمایه‌گذاری می‌کند

مقاله بعدی

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *