خط داغ

رئیس رسانه ملی: حضور عادل فردوسی پور در برنامه‌های تلویزیون بلامانع است

0
رئیس رسانه ملی: حضور عادل فردوسی پور در برنامه‌های تلویزیون بلامانع است

به گزارش میراث آریا، پیمان جبلی در جمع خبرنگاران درباره سرفصل‌های طرح تحولی که قرار است در سازمان اجرا شود عنوان کرد: تحقق تحول در دستگاه فرهنگی گسترده و پیچیده‌ صداوسیما، مساله یک شب و یک روز نیست. این اتفاق باید طی یک فرایند رخ دهد.

به گفته رییس سازمان صداوسیما، رویکرد تحولی در رسانه ملی در دوره جدید باید در سه محور اتفاق بیفتد: «تحول در رویکردها، تحول در محتوا و تحول در ساز و کارها».

جبلی خاطرنشان کرد: در حال حاضر با آسیب‌شناسیِ دقیق، تلاش می‌کنیم با استفاده از نظر کارشناسان داخل و خارج از سازمان صداوسیما، فرآیندهایی که منجر به شرایطی شده تا نتوان از ظرفیت رسانه ملی حداکثر استفاده را کرد، شناسایی کنیم. این آسیب‌ها به تدریج ما را به تحول در رویکرد می‌رساند و بعد تحول در محتوا. تحول در ساز و کارها و ساختارها و انتصاب‌ها را موکول کردیم به تحول در رویکرد و محتوا؛ یعنی هر ساختار و هر جایگاهی که به این تحول کمک کند، باقی خواهد ماند و هر ساختاری که نتواند با این تحول همراهی کند تغییر خواهد کرد. 

رییس سازمان صداوسیما درباره‌ی زمان اجرای این طرح تحول نیز گفت: ما مراحل مهمی را پشت سر گذاشتیم و نزدیک چهار ماهی که پشت سر گذاشتیم جلسات بسیار مفصل و متعددی را با همه کارشناسان و مدیران در داخل و بیرون سازمان داشتیم. قصدمان این نیست که تحولی نمایشی انجام دهیم قصدمان این است که تحول ریشه‌دار و پایدار و ماندنی انجام دهیم تا رسانه ملی به ظرفیت لازمی که دارد برسد.

رییس صداوسیما درباره نتیجه و روند مذاکره با وزارت ارشاد برای نظارت بر سریال‌ها و تولیدات شبکه خانگی هم گفت: ما پیش‌نویسی را تهیه کردیم و خدمت وزیر ارشاد ارایه دادیم که با موافقت کلی هر دو طرف مواجه شده است.

جبلی اضافه کرد: ما بر روی این پیشنهاد مشترک که بین ما و وزیر محترم ارشاد است
کارهای نهایی را انجام می‌دهیم و امیدواریم ظرف روزها و هفته‌های آینده آماده شود و به راهکاری مشترک منتهی شود. 

او درباره کلیات این پیش‌نویس بیان کرد: به صورت طبیعی نظارت بر محتوای نمایش خانگی و نظارت بر انتشار محتوای خانگی بر عهده ساتراست اما حتما وزارت ارشاد به عنوان دستگاه فرهنگی بسیار مهم در کشور در این فرایند نقش موثری خود را خواهد داشت. 

جبلی درباره بازگشت عادل فردوسی پور اظهار کرد: هر بار که این سوال مطرح می شود جواب من همان است، عادل فردوسی پور کارمند صداوسیما است. از نظر ما نیروی سازمان صداوسیما هستند و هیچگونه منعی  وجود ندارد و ما در خدمت ایشان هستیم.حضور عادل فردوسی پور بلامانع است.

اسماعیل عفیفه: مشکل «آهوی من مارال»، «جیران» نیست

مقاله قبلی

اجرای ارکستر سمفونیک تهران یک شب دیگر تمدید شد

مقاله بعدی

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *