میراث‌فرهنگی

ویژه برنامه ولادت حضرت زهرا (س) و بزرگداشت روز زن در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد

0
ویژه برنامه ولادت حضرت زهرا (س) و بزرگداشت روز زن در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد

به گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی مجموعه سعدآباد، وحید رحمتی مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) به بانوان شاغل در مجموعه، به سخنرانی پیرامون مقام شامخ مادر و جایگاه بی‌بدیل زنان در تمام عرصه‌های زندگی پرداخت و بدین مهم تاکید کرد.

حمیده چوبک ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) پیرامون خاطراتی از آغاز فعالیت‌های خود در عرصه باستان‌شناسی زیر نظر اساتید برجسته کشور و جایگاه مهم و مقدس موزه بعنوان محلی برای آموزش صحبت کرد.

او بزرگ‌ترین رسالت موزه‌دار را انتقال مفاهیم درک شده به مردم دانست و تاکید کرد: «باید توجه بیشتری به نقش موزه‌دار و بالابردن فرهنگ عمومی و خودشناسی و ارزش‌های ملی و میهنی داشت.»

سپس گل صباحی رئیس کاخ مرمر به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) به نقش موثر و مدیریتی زنان در تمام زمینه‌های کاری بخصوص در حوزه موزه‌داری در سراسر دنیا اشاره کرد.

این برنامه با پخش کلیپ با موضوع تبلور مادر در آثار مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد ادامه یافت.

مراسم یادشده با اجرای دونوازی دف و اهدای لوح تقدیر از سوی مدیریت مجموعه به بانوان شاغل در موزه‌ها و واحدهای مجموعه سعدآباد و افتتاح دو نمایشگاه با عناوین مهر ماندگار در گالری ملی صنایع‌دستی و کارگاه تنبوردوزی و پارچه‌های دست‌دوز در موزه پوشاک سلطنتی  پایان یافت.

مراسم تجليل از بانوان شاغل و بازنشسته مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران

مقاله قبلی

ابلاغ مراتب ثبت ملی 7 اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار کرمان

مقاله بعدی

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *