بین الملل

رایزنی سفرای کشورهای عضو اکو و مسئولان مازندران برای افزایش مراودات تجاری

0
رایزنی سفرای کشورهای عضو اکو و مسئولان مازندران برای افزایش مراودات تجاری

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، مهمانان اکو از  روز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به‌منظور حضور در افتتاحیه رویداد بین‌المللی «ساری ۲۰۲۲» وارد مازندران شدند و تا ۲۲ اردیبهشت در این استان از برخی زیرساخت‌های گردشگری و اقتصادی استان بازدید و در نشست‌های مشترک اداری و اقتصادی حضور یافتند.

سفر این مهمانان روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت با بازدید از جاذبه‌های ریلی مازندران توسط قطار گردشگری به مقصد تهران پایان یافت.

بندر امیرآباد در مازندران به عنوان بزرگ‌ترین بندر حاشیه دریای خزر با قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی خاص باتوجه به سیاست‌گذاری‌های دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم می‌تواند با شکوفاسازی ظرفیت‌ها، نقش ویژه‌ای در مقاوم‌سازی اقتصاد کشور با توسعه تجارت بین‌المللی و صادرات کالا ایفا کند.

این بندر با حدود یک‌هزار و ۳۰۰ هکتار وسعت و همچنین ۲۲۰ هکتار پس کرانه با دارا بودن اراضی پشتیبانی وسیع، زیر ساخت حمل و نقل مدرن چند وجهی، اسکله رو-رو ریلی و کامیون برای ترانزیت و حمل یکسره کالا و همچنین دسترسی آسان به بازار مصرف کشورهای سی آی اس CIS با جمعیت بالغ بر ۴۰۰ میلیون به تنهایی بر تمامی پنج بندر حاشیه کاسپین تنه می‌زند و ظرفیت فوق العاده‌ای در توسعه اقتصادی و پرش تجاری کشور دارد.

روز جهانی موزه‌ 2022، روزی برای «قدرت موزه‌ها»

مقاله قبلی

ایران مهم‌ترین شریک تجاری کشورهای عضو اکو/ رایزنی برای مراودات تجاری

مقاله بعدی

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *