عکس / فیلم

هنر ایرانی/ نگارگری در آذربایجان شرقی

رحیم عظیمی، نگارگر برجسته آذربایجانی آثاری می‌آفریند که دست‌ها از خلقشان عاجزند.

رحیم عظیمی هنرمند نگارگر تبریزی متولد ۱۳۷۰ اهل روستای عیش آباد مرند و ساکن تبریز که در ۱۰ سالگی طی حادثه برق گرفتگی هر دو دست خود را از دست می دهد، ولی با عشق و علاقه به نگارگری تمام هنر خود را از پاهایش به روی کاغذ منتقل کرده و عاشقانه در هنر قدم گذاشته است.

با وجود فقدان دو دست، در سن ۱۰ سالگی نقاشی را با پاهایش آغاز کرد .به دلیل علاقه فراوان به رشته نقاشی با اراده و توکل به خداوند متعال توانست تمام قدرت خود را به منتقل کند و خالق آثار بی نظیری باشد.

او طراحی و نقاشی را از استادانی همچون مجید ارفعی وغلامرضا فردوسی فرا گرفت.

ولی او همیشه اذعان می کند که پیش از هر استادی ذات ربوبی خداوند الهام بخش او بوده و در درجه بعد پدر و مادرش با فداکاری تمام مشوق و حامی اش در یادگیری این هنر بودند.

مینیاتور، تذهیب و گل مرغ از تخصص‌های اصلی این هنرمند برجسته است. او با تکنیک گواش، آبرنگ و بایس آثار هنری اش را خلق و از تخیل بیشتر از طبیعت در طراحی استفاده می کند. او تمامی نقاشی هایش را همچون فرزندانش دوست دارد.

او تا به حال موفقیت های بسیاری در این زمینه کسب و در بسیاری از نمایشگاه ها و جشنواره ها ملی و بین المللی شرکت کرده است عظیمی فارغ التحصیل رشته نگارگری ایرانی در مقطع کارشناسی است.

به تو از دور سلام

مقاله قبلی

پاییز در حاشیه زاینده رود

مقاله بعدی

همچنین ببینید

خبرهای بیشتر در فیلم

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *