عکس / عکس مستند

خانه تاریخی سعادت در کاشان

خانه تاریخی سعادت ( خانه پریسا منوچهری) کاشان
بازسازی و نوسازی خانه تاریخی سعادت 140 ساله با حیاط‌های مرکزی آن در سه سطح، از فضاهای بسته، نیمه بسته و باز که به طور دائمی به یکدیگر تبدیل می‌شوند
طرح کلی خانه سعادت به عنوان اقامتگاهی خصوصی تعریف شده است و مربوط به سازمان مردم نهادی است که هدف آن کمک به حفاظت، نگهداری و ترویج شهرهای تاریخی بوده، در حالی که با روابط جدیدی آن‌ها را بازتعریف می کند. در طرح سنت های قدیمی معماری و صنایع ایرانی با رویکردهای پیشرفته در مواد، جزئیات و تکنیک های معاصر به کار گرفته شده است.

برای برنامه ریزی فیزیکی دفاتر مؤسسه، اتاق های مهمان و امکانات رفاهی، ساختمان ویران شده و تقریبا فروریخته. بازسازی فضاهای تخریب شده با استفاده از همان مواد طبیعی و تنفس پذیر قبلی مثل خشت، آجر، گچ و چوب از سر گرفته شد. در فضاهای زیرزمین با دیوارها و سقفهای ارگانیک، با مداخلات جسورانه لایه های جدیدی را در مکان هایی که ساختار تاریخی اصلی مشخص است ایجاد شده است.

لازم به ذکر است جایزه بین‌المللی A+Award سال ۲۰۱۹ در بخش معماری و مرمت از طرف موسسه Architizer به پروژه مرمت خانه تاریخی سعادت در کاشان تعلق گرقت ..

 

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

خانه تاریخی آخوند ابو، بنایی قاجاری در خرم آباد

مقاله قبلی

نمد مالی تلفیقی از سادگی و هنر در لرستان

مقاله بعدی

همچنین ببینید

خبرهای بیشتر در عکس مستند

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *