میراث‌فرهنگی

آغاز دهمین رویداد فرهنگی صندوق احیا در مجموعه سعدالسلطنه قزوین

0
آغاز دهمین رویداد فرهنگی صندوق احیا در مجموعه سعدالسلطنه قزوین

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط عمومی صندوق احیا و بهره برداری از اماکن فرهنگی تاریخی، رویداد فرهنگی کاروانسرای سعدالسلطنه که به مدت یک هفته در این مجموعه برگزار می شود با برپایی برنامه های فرهنگی به برگزاری کارگاه های تخصصی، نمایشگاه ها و... خواهد پرداخت.

برگزاری سمپوزیوم ساخت سردیس شهدا و مفاخر با حضور 15 استاد برجسته مجسمه سازی کشور، برگزاری کارگاه تخصصی گردشگری خلاق در ایران و برگزاری پنجمین دوسالانه خوشنویسی با نام ملک محمد قزوینی با 215 اثر برجسته از جمله برنامه های فرهنگی است که از روز دوشنبه پنجم شهریور در حال اجرا و برگزاری است.

برگزاری کارگاه شیرینی پزی برای علاقه‌مندان و گردشگران ، کارگاه خوشنویسی توسط انجمن خوشنویسان، برگزاری نمایشگاه فرهنگ و ملل با حضور 10 کشور ارمنستان، برزیل، ترکیه، قزاقستان و ... در شترخان مجموعه، تور دوچرخه، بازدید کنفرانس ملی فیزیک و ... از برنامه های جالب و متنوع دیگری است که در طی روزهای آتی برگزاری هفته فرهنگی صندوق احیاء در مجموعه سعدالسلطنه به اجرا گذاشته می شود.

ویژه برنامه شب های فیروزه ای به یاد و خاطره 3هزار شهید استان قزوین از جمله برنامه های بسیار جذاب این رویداد فرهنگی است که از شبکه 5 صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش می شود.

همچنین برای معرفی هر چه بیشتر مجموعه سعدالسلطنه یک نشست خبری با حضور 20 رسانه داخلی و 12 رسانه خارجی توسط مدیر عامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری قزوین برگزار خواهد شد.

هفته فرهنگی مجموعه سعدالسلطنه، دهمین رویداد فرهنگی صندوق احیاء است که از پنجم تا 12 شهریور ماه در شهر قزوین برگزار می شود.

کاروانسرای سعدالسلطنه قزوین بزرگترین مجموعه کاروانسرای درون شهری ایران است که در سال 1387  توسط صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی به سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری قزوین برای مرمت، احیا و بهره برداری واگذار شده است.

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *