گردشگری

کتاب «میامی» رونمایی شد

0
کتاب «میامی» رونمایی شد

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان، در حاشیه جلسه کارگروه گردشگری شهرستان میامی که عصر روز پنجشنبه 12 تیرماه برگزار شد، از کتاب «میامی» که برگرفته از پژوهش امکان‌سنجی توسعه گردشگری شهرستان میامی است، رونمایی شد.

این کتاب با همکاری و حمایت اداره‌کل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان و دانشگاه آزاد اسلامی سمنان تهیه و تدوین شده است.

در آیین رونمایی از کتاب میامی که با حضور مشاور و مدیرکل حوزه وزارتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندار میامی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان برگزار شد، از یونس وکیل‌الرعایا به پاس تلاش‌هایش در تدوین این کتاب تجلیل شد.

شهرستان میامی، شرقی‌ترین شهرستان استان سمنان در مسیر تهران به مشهد است. این شهرستان دارای کاروانسراهای شناخته‌شده و منحصربه‌فردی از جمله کاروانسرای میامی، سپنج (جهان‌آباد)، میاندشت، عباس‌آباد، الحاک، صدرآباد و محمدآباد پل ابریشم است.

 شهر میامی به عنوان مرکز این شهرستان از آثار تاریخی و گرانبهای بسیاری برخودار است که از آن جمله می‌توان به کاروانسرای شاه عباسی، مسجد و حمام آقایان و موزه مردم‌شناسی اشاره کرد.

شهرستان میامی دارای چهار منطقه نمونه گردشگری شامل دشت شقایق و آفتابگردان، جنگل و آبشار نام نیک و جنگل دشت شاد و عباس‌آباد است.

شهرستان میامی مدفن شیخ حسن جوری رهبر نهضت سربداران در کلاته میرعلم روستای فیروزآباد (دهستان فرومد) است. آرامگاه ابن یمین فرومدی شاعر قطعه سرای قرن هفتم نیز در کنار مسجد جامع باشکوه فرومد زینت بخش تاریخ و فرهنگ ناب این خطه است.

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *