گردشگری

حضور مجازی معاون گردشگری در اجلاس جهانی گردشگری

0
حضور مجازی معاون گردشگری در اجلاس جهانی گردشگری

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ولی تیموری با حضور در پنل تخصصی وزرای گردشگری «دی‌ـ‌هشت» به سخنرانی در خصوص اقدامات جمهوری اسلامی ایران در هم‌زیستی با ویروس کرونا و نتایج حاصل از این تجارب برای دوران پیش‌رو پرداخت.

به گفته او هم‌زمان با تمرکز بر گردشگری داخلی برای رونق کسب‌و‌کارهای گردشگری در دوران کرونا توجه ویژه‌­ای نیز به احیای گردشگری بین­‌المللی معطوف شده است و به این منظور طبق رایزنی­‌ها و هماهنگی­‌های انجام شده با وزارت امور خارجه در طول دوران کرونا، صدور روادید ورود برای گردشگران تجاری و گردشگران درمانی بین­‌المللی قابل انجام است.

معاون گردشگری کشور بیان کرد: «از سوی دیگر وبینارهای متعددی با مقام‌های گردشگری بازارهای هدف برگزار و در آن‌ها بر ضرورت تداوم مراوده‌ها و همکاری­‌های گردشگری تأکید شد.»

او در این برنامه اظهار کرد: «از تجربیات ­به دست آمده در طول شیوع بیماری کرونا، دو مورد را می‌توان نتیجه گرفت، یکی این‌که رونق گردشگری داخلی با رویکرد هوشمندانه و مسئولانه به‌ویژه با محوریت سفرهای خانوادگی می‌تواند در حفظ حیات بنگاه­‌های گردشگری در دوران کرونا مؤثر باشد. دیگر آن‌که با توجه به ترس و نگرانی شدید جهانی به‌واسطه شیوع کرونا، به احتمال خیلی زیاد الگوی سفر گردشگران بین‌المللی در دوران حین و پساکرونا دستخوش تغییرات خواهد شد و گردشگران سفرهای نزدیک­‌تر، ایمن­‌تر، با میانگین اقامت کمتر و در فضاهای بازتر را ترجیح خواهند داد.»

تیموری افزود: «لذا تجدید نظر در رویکرد بازاریابی و باز‌تعریف محصولات گردشگری و روی‌آوردن به تورهای طبیعت‌گردی، گردشگری روستایی، اکوتوریسم، گردشگری کشاورزی و بوم‌گردی می­‌تواند اولویت بیشتری پیدا کند.»

مدیریت جو روانی حاصل از شیوع کرونا، ارائه بسته­‌های حمایتی مالی به ذی‌نفعان صنعت گردشگری و کاهش هزینه‌­ها و مخارج آن‌ها و هم‌زمان تلاش برای ترویج سفرهای هوشمند و مسئولانه از جمله اقداماتی است که در این پنل به آن‌ها اشاره شد.

پس از سخنرانی، نمایندگان وزارت­خانه­‌های گردشگری کشورهای عضو «دی‌ـ‌هشت» در جلسه پرسش و پاسخ با موضوع مدیریت گردشگری در دوران حین و پساکرونا شرکت کردند.

سازمان همکاری‌های اقتصادی «دی‌ـ‌هشت» متشکل از هشت کشور اسلامی در حال توسعه شامل ایران، اندونزی، بنگلادش، پاکستان، ترکیه، مالزی، مصر و نیجریه است.

در این اجلاس رئیس پارلمان اروپا، نخست‌وزیر سریلانکا، رئیس‌جمهوری کونگو، دبیر‌کل آ.سه.آن و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل نیز  سخنرانی کردند.

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *