مدیریت و برنامه‌ریزی

کاشت نهال در سعدآباد توسط دکتر مونسان

0
کاشت نهال در سعدآباد توسط دکتر مونسان

به گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط عمومی مجموعه سعدآباد، طی مراسمی با حضور دکتر علی‌اصغر مونسان، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، دبیر اول سفارت ایتالیا، کیا پارسا مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، امروز شنبه 16 اسفندماه 99 تعدادی نهال درخت به محوطه باغ موزه برای کاشت منتقل و یکی از آن‌ها توسط وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کاشته شد.

دکتر مونسان، با تأکید بر مؤثر بودن درختان در زندگی بشر در خصوص سنت نیکوی درختکاری بیان کرد: «وجود درخت نشانه حیات و نشاط و زندگی است و از خداوند می‌خواهم که این موجود کوچک سبب خیر و برکت برای کشورمان شود. درختکاری امری است خداپسندانه و امیدوارم همانند رشد و بزرگ شدن این درخت شاهد آینده‌ای سر شار از رشد و پیشرفت برای ایران عزیزمان باشیم.»

در ادامه این مراسم که در محوطه گلخانه موزه واقع در مجموعه سعدآباد صورت انجام شد، بیش از صد اصله نهال توسط مدیر مجموعه سعدآباد، کارکنان و بازدیدکنندگان علاقه‌مند کاشته شد.

واحد پشتیبانی فضای سبز مجموعه به‌منظور جوان‌سازی باغ موزه سعدآباد با وسعت بیش از 80 هکتار و پوشش گیاهی متنوع و منحصربه‌فرد، همه ساله در روز درختکاری نسبت به کاشت چندصد نهال در نقاط مختلف محوطه باغ موزه، با حضور علاقه‌مندان اقدام می‌کند.

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *