میراث‌فرهنگی

انتشار کاتالوگ نمایشگاه«گزیده‌ای از یافته‌های به‌دست آمده از پژوهش‌های باستان‌شناسی ایران در سال 1398»

0
انتشار کاتالوگ نمایشگاه«گزیده‌ای از یافته‌های به‌دست آمده از پژوهش‌های باستان‌شناسی ایران در سال 1398»

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، در نمایشگاه مجازی «گزیده‌ای از یافته‌های به‌دست آمده از پژوهش‌های باستان‌شناسی ایران در سال 1398» آثاری از 17محوطه باستان‌شناختی از دوران پیش از تاریخ، دوران ‌تاریخی و دوران‌ اسلامی به‌نمایش در آمده است.

کاتالوگ نمایشگاه مجازی «گزیده‌ای از یافته‌های به‌دست آمده از پژوهش‌های باستان‌شناسی ایران در سال 1398» مشتمل بر تصاویر و متن فارسی و انگلیسی از یافته‌های به‌دست آمده در کاوش‌های باستان شناسی توسط معصومه مصلی گردآوری شده است.

گردآوردنده در مقدمه این کاتالوگ آورده است: «ارایه دستاورد پژوهش‌های علمی باستان‌شناسی به‌منظور ارتقای دانش و آگاهی جامعه فرهنگ ایران، از مهمترین وظایف پژوهشکده باستان‌شناسی است.

همگام با برگزاری همایش به‌صورت مجازی و برخط، نمایشگاه آثار و اشیای به‌دست آمده از کاوش‌ها و پژوهش‌های باستان‌شناسی در سال 1398به‌شکل نمایشگاه مجازی و تجربه‌ای نو برای بازدید علاقه‌مندان طراحی شد.

در این نمایشگاه آثاری از 17محوطه باستان‌شناختی از دوران پیش از تاریخ ، دوران تاریخی و دوران اسلامی به‌نمایش در آمده است.

در کتابچه پیش‌رو کوشش شده است تا آخرین اطلاعات مربوط به یافته‌ها و داده‌های پژوهش‌های علمی باستان‌شناسی که درنمایشگاه مجازی به‌نمایش گذاشته شده‌اند در دسترس پژوهشگران ایران و غیرایرانی قرار گیرد.

این مواد‌ فرهنگی ارزشمند از یک سو موضوع کار و محل اندیشه و تفسیر باستان‌شناسان است و از سویی دیگر هر یک از مواریث برجای مانده از نیاکان ما که در این پهنه جغرافیایی زیسته و بالیده‌اند و در همین خاک آرمیده‌اند، آثار تمام‌نمای ایران بودن ما است.»

 

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *