گردشگری
کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی برگزار می‌کند

مسابقه طراحی غرفه ایران در نمایشگاه‌های گردشگری

0
مسابقه طراحی غرفه ایران در نمایشگاه‌های گردشگری

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی، این نهاد به عنوان نماینده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قصد دارد برای تهیه و طراحی پلان غرفه ایران در نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری که قرار است طی سال جاری میلادی در کشورهای فرانسه، اتریش و اسپانیا برگزار شود، مسابقه طراحی غرفه برگزار کند.

در دوره‌های پیشین نمایشگاه‌ها، طراحی‌های غرفه ایران صرفاً نگاهی تجاری داشت به همین دلیل اغلب توسط طراحان خارجی انجام می‌شد؛ اما در این دوره آثار ارسالی توسط هیأت داوران داخلی مورد بررسی قرار گرفته و طرح‌های برگزیده برای اجرا در نمایشگاه‌های بین‌المللی انتخاب می‌شوند.

بر اساس فراخوان منتشر شده، غرفه‌های این نمایشگاه باید در سه تیپ و متراژهای ۱۵۰، 250 و ۵۰۰ مترمربع طراحی شود.

همچنین روش‌های ارتباط با مشتری، معرفی صنایع دستی ایران به صورت مستقل، اتاق جلسات به منظور انجام مذاکرات و برگزاری کارگاه‌های آموزشی، پاویون اختصاصی، پذیرایی و فضایی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری به منظور جلب مشارکت بازدیدکنندگان از جمله ویژگی‌هایی است که طراحان باید مورد نظر قرار دهند.

ارائه تصویری با ارزش از کشورمان که جایگاه ویژه‌ای به لحاظ تاریخ، فرهنگ، اصالت و ریشه، هنر و معماری و دیگر ارزش‌های معنوی دارد و ایجاد شور و نشاط به منظور جذب بیشتر بازدیدکنندگان از  جمله اهداف برگزاری این مسابقه عنوان شده است.

سید محمد بهشتی، آرش مظفری، جواد میرحسینی و سامان سیار از جمله چهره‌های شاخص عرصه معماری کشورمان هستند که مسئولیت انتخاب آثار را بر عهده خواهند داشت.

پس از اتمام داوری‌ها، صاحبان آثار نخست تا سوم به ترتیب ۳۵، ۲۰ و ۱۰ میلیون تومان به همراه نشان جایزه و تقدیرنامه از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت خواهند کرد و به نفرات چهارم و پنجم نیز نشان جایزه و تقدیر نامه اهداء خواهد شد.

علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند تا ۲۲ مردادماه آثار خود را به نشانی: تهران، خیابان آزادی، بعد از خوش شمالی، نبش قانعی، پلاک ۲۳۱، دفتر مرکزی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، طبقه سوم، مدیریت گردشگری ارسال کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر نیز با مجله معماری به شماره‌ 88789109 (021) تماس بگیرند.

آیین پایانی این مسابقه تا پایان مرداد ماه سال جاری در محل ساختمان مرکزی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار و نتایج آن اعلام خواهد شد.

خوانندگان این خبر، این‌ها را هم خوانده‌اند:

0 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. بخش‌های الزامی مشخص شده اند. *